Danas dvije utakmice Premijer lige BiH

Utakmicom između Zrinjskog i Tanga večeras od 18.00 u dvorani ”Bijeli brijeg” u Mostaru večeras počinje 15. kolo Premijer lige BiH.

Zrinjski igra dobro ovog proljeća, idu ka opstanku, dok je Tango u ponedjeljak savladao Kaskadu na svom parketu, stigao do druge pobjede ove sezone, te su se tako vratili u igru za opstanak na četiri utakmice do kraja. Za potpuni povratak u borbu za opstanak trebaće im povoljan rezultat u Mostaru.

To nije jedina utakmica današnjeg prostora. U odnosu na meč u Mostaru, 45 minuta kasnije počeće duel u Tuzli između Salinesa i Sloge. Jarčevi iz Tuzle u utakmicu ulaze sa željom da nastave sa dobrim igrama i istim takvim rezultatima u proljećnom dijelu sezone, te zadrže lidersko mjesto, koje bi im nakon prvog dijela sezone garantovalo domaći teren kroz play off, što bi moglo biti od velike koristi. Sa druge strane, Sloga u meč ulazi poslije nevjerovatnog gubljenja dva boda na domaćem terenu protiv Centra, gdje su na tri minute do kraja imali 5:2, ali je na kraju završeno 5:5.

Subota donosi još jedan meč u Mostaru, ali u dvorani u kojoj igra aktuelni prvak BiH, FC Mostar SG. Oni će u 15. kolu dočekati Kaskadu koja je znala itekako pomrsiti račune Mostarcima u ovoj dvorani i tjerati ih da do posljednjih sekunda igraju jako svoje utakmice. Ovaj put, razlika u kvalitetu je nešto veća, a Mostarci su počeli polako da hvataju formu, mada je i dalje primjetno da je ekipa u procesu privikavanja na trenera Ivana Božovića. U subotu će se igrati i u Sarajevu, gdje će u jednom od najzanimljivijih mečeva kola Centar ugostiti MNK Brotnjo.

Jedinu utakmicu na praznik žena igraće u nedjelju u Brčkom, KMF Beli Anđeo i MNK Seljak, a to će biti i direktan okršaj za opstanak u Premijer ligi.