KUP

Nevesinje slavilo protiv Leotara i izborilo “Final Four” Kup-a RS

Novi šampion RS, KMF Nevesinje, slavio je večeras na svom terenu protiv ovogodišnjeg premijerligaša KMF Leotar iz Trebinja rezultatom 3:2 u meču 1/4 finala Kup-a RS i tako izborio plasman na “Final Four” ovog takmičenja.

KMF Nevesinje – KMF Leotar

Opustili su se Nevesinjci na otvaranju susreta, a u meč su ušli bez Miljana Gutića, Srđana Draškovića i Miloša Bulajića.

To ih je skupo i koštalo, pošto je već nakon par minuta trebinjska ekipa povela 0:1 golom bivšeg reprezentativca BiH, Predraga Šešelja.

Tim rezultatom se i otišlo na odmor.

U drugom dijelu domaći su se konsolidovali, te vrlo brzo zahvaljujući dvostrukom strijelcu Antonu Milićeviću stigli do preokreta od 2:1.

Ipak, ni gosti se nisu predavali pa je njihova borbena igra nagrađena novim izjednačenjem rezultata. U 24. minutu je na 2:2 poravnao Sergej Muratović.

Finiš susreta pripao je favorizovanim Nevesinjcima koji su do pobjede stigli u 34. minutu golom mladog Stefana Lakete i tako izborili plasman na “Final Four” Kup-a RS za sezonu 2018/19.

Bila je ovo šesta pobjeda u nizu nevesinjske ekipe.

Ranije je prolazak u završnicu Kup-a RS izborio KMF Starčevica.

KMF NEVESINJE – KMF LEOTAR 3:2 (0:1)