Hrvatska

Novo Vrijeme Apfel novi je prvak Hrvatske!

U četvrtom susretu finala doigravanja Makarani su nakon produžetaka slavili protiv Split Tommyja rezultatom 5:2, ostvarivši tako povijesni uspjeh. Nakon regularnih 40 minuta rezultat je bio 1:1, da bi u dodatnih 10 minuta gledatelji vidjeli čak 5 zgoditaka i veliko slavlje domaćina.

NOVO VRIJEME APFEL – SPLIT TOMMY  1:1 (0:0), nakon produžetaka 5:2

NOVO VRIJEME APFEL: Jakša Herceg, Mate Vuković, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Ivan Buljan, Marin Musinov, Nenad Tintor, Vlado Andrijašević, Vinko Nižetić, Lucas Vinicius Brito de Santana, Filip Bašković, trener: Teo Strunje

SPLIT TOMMY: Žarko Luketin, Filip Kosor, Jakov Grcić, Ivan Ivanković, Maro Đuraš, Ante Ćorluka, Tihomir Novak, Luka Perić, Matej Fideršek, Alen Marić, Luka Tešija, Antonio Sekulić, Ivo Jukić, Nikola Čizmić, trener: Duje Maretić

STRIJELCI: 0:1 Fideršek (24′), 1:1 Bajrušović (28′), 2:1 Musinov (42′), 3:1 Bajrušović (44′), 3:2 Perić (46′), 4:2 Osredkar (49′), 5:2 Musinov (50′)

ŽUTI KARTONI: Kazazić (2′), Andrijašević (26′), Osredkar (32′) – NOVO VRIJEME APFEL
Grcić (2′), Ćorluka (5′), Fideršek (23′), Đuraš (29′), Perić (43′), Čizmić (47′), Luketin (48′) – SPLIT TOMMY

IGRAČ UTAKMICE: Duje Bajrušović (NOVO VRIJEME APFEL)

KOMENTAR UTAKMICE:
U uvodnim minutama bilježimo inicijativu domaćina. Već u prvoj minuti udarac Kazazića odsjeo je na gredi, a u slijedećoj minuti isti je igrač izišao sam pred Luketina, no puca za malo pored vratnice. No nakon obečavajućeg početka uslijedilo je dulje razdoblje igre bez izglednijih prilika, sve do same završnice poluvremena kada bilježimo po jednu veliku priliku sa svake strane. Najprije je u 18.minuti nakon ubačaja Grcića s lijeve strane Ćorluka ostao sam na drugoj vratnici, no Herceg sjajno brani. Nedugo zatim uzvratili su domaći iz polukontre preko Bajrušovića koji iz obečavajuće prilike puca pored gola. Prvih 20 minuta tako je okončano bez zgoditaka.
U nastavku su Splićani iz prve prave prilike došli do prednosti. Grcić je iznudio prekršaj s desne strane, te je sam preuzeo ulogu izvođača tog prekida. Udarac Grcića na gol-liniji glavom zaustavlja Lucas, lopta se odbija do Fideršeka čiji udarac glavom vratar Herceg vadi iz gola. Sudac Jelić pokazao je da je lopta prešla gol-liniju, te su gosti došli do vodstva, 0:1! U 26.minuti Đuraš je zaprijetio s pozicije sidruna, no njegov udarac iz okreta s 9 metara prolazi pored vratnice. U slijedećoj minuti uzvratili su domaći preko Osredkara čiji je udarac s 9 metara s desne strane prohujao pored suprotne vratnice. U 28.minuti Novo Vrijeme dolazi do izjednačenja! Ubačaj Bajrušovića iz auta blokira Marić, Fideršek nehotice vraća loptu prema Bajrušoviću koji iskosa s lijeve strane neobranjivo pogađa suprotni kut vratara Luketina za 1:1! Uslijedilo je razdoblje igre bez ozbiljnijih prilika sve do 34.minute kada se Kazazić na poziciji pivota sjajno oslobodio Novaka, no njegov udarac s vrha kaznenog prostora sjajno brani Luketin. Do kraja više nije bilo izglednijih prilika, te se ušlo u produžetke.
U 42.minuti Novo Vrijeme dolazi do prednosti. Bajrušović je iz kornera s desne strane ubacio na 12 metara za Musinova koji sjajnim volejem zabija pod gredu za 2:1! U 44.minuti Makarani dolaze na korak do naslova prvaka. Kazazić je pokrenuo kontru i proigrava Bajrušovića koji izlazi sam pred Luketina, obilazi ga i zabija u prazan gol za velikih 3:1! No već na startu drugog produžetka gosti se vraćaju u igru. Ćorluka je oštrim proigravanjem na drugoj vratnici pronašao Perića koji zabija za 3:2! U završnici susreta gosti prelaze na igru s Fideršekom u ulozi golmana-igrača, te već u prvom napadu ozbiljno prijete, no udarac Perića zaustavlja greda. Nedugo zatim otklonjene su sve dvojbe po pitanju konačnog ishoda. Splićani su izgubili loptu, a Osredkar duboko sa svoje polovice pogađa prazan gol gostiju za nedostižnih 4:2! Točku na i stavlja Musinov u poslijednjoj minuti. Ćorluka se poskliznuo na centru i tako poklonio loptu Musinovu koji je lagano gurnuo loptu u prazan gol za veliko slavlje Makarana. Na semaforu je svijetlilo 5:2, te je Novo Vrijeme Apfel ispisalo povijest osvojivši svoj prvi veliki naslov. Splićani su pak još jednom zapeli na poslijednjoj prepreci. Bili su prvi favorit za naslov, no kad je bilo najvažnije splitska momčad nije bila na zadovoljavajućoj razini. S druge strane, Makarani su se dobar dio proljetnog dijela sezone mučili, imali su problema s ozljedama, no kad je bilo najvažnije bili su najbolji.

Izvor: crofutsal.com