Hrvatska

Novo Vrijeme slavi veliku pobjedu na splitskim Gripama!

U drugom susretu finalne serije doigravanja za prvaka Hrvatske, Novo Vrijeme Apfel je slavilo protiv Split Tommyja izjednačivši ukupan omjer na 1:1! Samo dva dana nakon uvjerljive pobjede Splićana u prvom susretu, Makarani su se potpuno preporodili i zasluženo ostvarili veliku pobjedu kojom dolaze u vrlo dobar položaj uoči naredna dva susreta koja su na rasporedu u Makarskoj. Momčad Tea Strunje slavila je rezultatom 2:5, te ima priliku s dvije domaće pobjede doći do povijesnog naslova prvaka. Splićani su pak nakon briljantne prve utakmice večeras odigrali znatno slabije, te će u Makarskoj tražiti iskupjenje.

Vrsta utakmice: 1.HMNL
Kolo: Finale (2.utakmica)
Datum: 03.06.2018.
Vrijeme: 20:00
Dvorana: SD Gripe, Split
Gledatelja: 800

SPLIT TOMMY – NOVO VRIJEME APFEL  2:5 (1:0)

Prvi sudac: Krešimir Grgurević
Drugi sudac: Tomislav Katinić
Treći sudac: Saša Tomić
Četvrti sudac: Nikola Jelić
Delegat: Miroslav Dugeč

SPLIT TOMMY: Žarko Luketin, Filip Kosor, Jakov Grcić, Ivan Ivanković, Maro Đuraš, Ante Ćorluka, Josip Suton, Luka Perić, Matej Fideršek, Alen Marić, Luka Tešija, Antonio Sekulić, Tihomir Novak, Ivo Jukić, trener: Victor Acosta Garcia

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Ivan Buljan, Marin Musinov, Eduardo Farias de Souza, Vlado Andrijašević, Vinko Nižetić, Lucas Vinicius Brito de Santana, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 1:0 Đuraš (7′), 1:1 Bajrušović (25′), 1:2 Bajrušović (26′), 2:2 Ćorluka (28′), 2:3 Osredkar (33′), 2:4 Kazazić (37′), 2:5 Bajrušović (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy 11 (6+5) ; Novo Vrijeme Apfel 8 (5+3)

ŽUTI KARTONI: Perić (10′), Đuraš (17′), Ćorluka (20′), Grcić (25′), Suton (31′) – SPLIT TOMMY
Vuković (10′), Kazazić (29′), Musinov (33′) – NOVO VRIJEME APFEL

CRVENI KARTON: Đuraš (31′) – SPLIT TOMMY

IGRAČ UTAKMICE: Duje Bajrušović (OVO VRIJEME APFEL)

KOMENTAR UTAKMICE:
U uvodnim minutama gledamo ravnopravnu igru, a prvu veliku priliku bilježimo u 6.minuti kada Eduardo osvaja loptu na protivničkoj polovici, nesebično dodaje za Lucasa koji u sjajnoj prilici poprilično mlakim udarcem ne uspijeva savladati Luketina. Kazna je stigla već u slijedećoj minuti kada Đuraš po lijevoj strani prolazi Lucasa i udarcem s 11 metara savladava Baškovića za 1:0! U 11.minuti bilježimo novu veliku priliku Splićana kada nakon slabe reakcije obrane gostiju Novak u sjajnoj prilici ne uspijeva savladati Baškovića. U slijedećoj minuti nova velika prilika za splitske “bijele”, Đuraš je ostao sam na 4-5 metara, no Bašković upisuje novu veliku obranu. Uzvratili su gosti preko Bajrušovića koji izlazi sam pred Luketina, obilazi ga, no ispriječio se Fideršek i sačuvao splitsku mrežu. Do kraja poluvremena gledali smo ravnopravnu igru, no bez ozbiljnijih prilika sve do poslijednje minute kada je suđen šesti prekršaj domaćina (Ćorluka), no Kazazić iz akumulacije ne uspijeva savladati Luketina. Do odmora su i Splićani jednom zaprijetili, no Osredkar je blokirao udarac Novaka. Na odmor se tako otišlo s minimalnom prednošću domaćina, te znatno ujednačenijoj igri u odnosu na onu od prije 2 dana kada su Splićani već nakon prvih 20 minuta osigurali značajnu prednost na putu prema prvoj pobjedi u finalnoj seriji.
U nastavak gosti ulaze bolje, a prvu pravu priliku bilježimo u 24.minuti kada udarac Osredkara s desne strane zaustavlja suprotna vratnica. U slijedećoj minuti gosti dolaze do zasluženog izjednačenja. Udarac Lucasa pogađa u ruku Grcića, a sudac Grgurević bez oklijevanja dosuđuje penal za goste. Odgovornost je preuzeo Bajrušović i silovito pogodio pod gredu za 1:1! U slijedećoj minuti gosti dolaze do potpunog preokreta. Bajrušović je prošao po lijevoj strani, njegov prvi pokušaj Luketin kratko odbija, a na odbivenu loptu natrčava Bajrušović i iz drugog pokušaja zabija za 1:2! U 28.minuti Splićani se vraćaju u egal. Ćorluka je silovito špicem zapucao s 11-12 metara, a lopta prolazi kroz ruke Baškovića za 2:2! U istoj minuti mogli su domaći doći i do vodstva, no udarac Fideršeka zaustavlja vratnica. U 30.minuti Splićani su dvaput ozbiljno zaprijetili, no Bašković brani udarce Marića i Fideršeka. U slijedećoj minuti Đuraš je zavrijedio drugi žuti karton, te se gostima pružila velika prilika da s igračem više dođu do nove prednosti. Najprije je Kazazić iz vrlo dobre prilike pucao pored gola, da bi nedugo zatim Luketin sjajno obranio novi udarac Kazazića, a u nastavku akcije udarac Musinova zaustavlja vratnica! I kad se već činilo da će se Splićani uspijeti obraniti, na samom isteku kazne na dodavanje Eduarda sa 5-6 metara Osredkar zabija za 2:3! U 35.minuti Splićani su mogli do izjednačenja no udarac Novaka iz slobodnog udarca s 9 metara s lijeve strane zaustavlja greda! U slijedećoj minuti Kazazić uzima loptu Fideršeku, izlazi oči u oči s Luketinom koji spašava “bijele”. U 37.minuti Makarani dolaze na korak do trijumfa. Eduardo je po desnoj strani prošao Novaka, dao povratnu loptu za Kazazića koji s 9 metara zabija za 2:4! Suočeni s rezultatskim zaostatkom Splićani prelaze na igru s Marićem u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti golu gostiju. Naprotiv, u poslijednjoj minuti Splićani su izgubili loptu duboko u svojoj polovici, a Bajrušović zabija u prazan gol za potvrdu velike pobjede gostiju, 2:5! Samo dva dana nakon dominantne pobjede Splićana, Makarani su odigrali neočekivano dobro i zasluženo ostvarili veliku pobjedu koja san o naslovu prvaka dovodi bliže ostvarenju uoči naredna dva susreta u Makarskoj.

Izvor: Crofutsal.com