Hrvatska

SPLIT POVEO PROTIV NOVOG VREMENA

Split Tommy nadigrao Novo Vrijeme u prvom susretu finala!

Split Tommy je nadigrao Novo Vrijeme Apfel u prvom susretu finalne serije doigravanja za prvaka Hrvatske. Splićani su u vrlo dobro popunjenoj dvorani na Gripama ostvarili prvu pobjedu, uoči uzvratnog susreta koji je na rasporedu već u nedjelju na Gripama. Splićani su velik dio posla napravili u prvom poluvremenu gdje su nadahnutom igrom došli do lijepe prednosti (3:0), te su u nastavku rutinski priveli susret kraju.

Vrsta utakmice: 1.HMNL
Kolo: Finale (1.utakmica)
Datum: 01.06.2018.
Vrijeme: 20:00
Dvorana: SD Gripe, Split
Gledatelja: 1000

SPLIT TOMMY – NOVO VRIJEME APFEL  5:1 (3:0)

Prvi sudac: Saša Tomić
Drugi sudac: Nikola Jelić
Treći sudac: Krešimir Grgurević
Četvrti sudac: Tomislav Katinić
Delegat: Marinko Tadić-Šutra

SPLIT TOMMY: Žarko Luketin, Filip Kosor, Jakov Grcić, Ivan Ivanković, Maro Đuraš, Josip Jurlina, Ante Ćorluka, Josip Suton, Matej Fideršek, Alen Marić, Luka Tešija, Antonio Sekulić, Tihomir Novak, Ivo Jukić, trener: Victor Acosta Garcia

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Ivan Buljan, Marin Musinov, Eduardo Farias de Souza, Vlado Andrijašević, Vinko Nižetić, Lucas Vinicius Brito de Santana, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 1:0 Novak (4′), 2:0 Suton (7′), 3:0 Fideršek (11′), 4:0 Suton (24′), 4:1 Vuković (26′), 5:1 Fideršek (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy 8 (4+4); Novo Vrijeme Apfel 8 (4+4)

ŽUTI KARTONI: Suton (33′) – SPLIT TOMMY
Musinov (4′), Bajrušović (14′), Kazazić (23′) – NOVO VRIJEME APFEL

IGRAČ UTAKMICE: Tihomir Novak (SPLIT TOMMY)

KOMENTAR UTAKMICE:
Uoči početka susreta službeni spiker je pozdravio predstavnike Universitasa, novog splitskog prvoligaša, koji su bili prisutni na tribinama. Prije prvog sudačkog zvižduka održana je i mala svečanost gdje su čelnici Split Tommyja Ivo Zoković i Milan Čagalj uručili prigodne poklone Ivi Jukiću za 400 odigranih susreta u dresu splitskog kluba.
Prvu veliku priliku bilježimo u 2.minuti kada Ćorluka iz auta pred protivničkim golom proigrava Novaka koji u sjajnoj prilici ne uspijeva prevariti Baškovića. Vrlo brzo su uzvratili gosti preko Eduarda koji s desne strane izlazi sam pred Luketina, no vratar splitske momčadi brani njegov udarac. U 3.minuti gosti gube loptu duboko u svojoj polovici, no “bijeli” ne koriste obečavajuću situaciju pred golom gostiju. U slijedećoj minuti Splićani dolaze do vodstva. Novak je iznudio prekršaj na 10 metara iskosa s lijeve strane, te iz slobodnog udarca silovito zabio za prednost domaćina, 1:0! U 7.minuti Splićani dolaze do povećanja vodstva. Fideršek je s lijeve strane iz auta ubacio na suprotnu stranu gdje utrčava Suton i iz voleja s 9-10 metara zabija pod gredu Baškovića za 2:0! U slijedećoj minuti bilježimo novu prijetnju Splićana preko Sutona koji izlazi sam pred Baškovića, no ovoga puta gostujući vratar brani njegov udarac. U 9.minuti Novak iz kornera ubacuje za Ćorluku koji s 10ak metara iz voleja pogađa gredu! U slijedećoj minuti još se jednom trese mreža gostiju. Fideršek je po desnoj strani pobjegao Lucasu, te s 9-10 metara sasvim iz kosa pogodio od vratnice suprotni kut za velikih 3:0! U 13.minuti bilježimo novu veliku priliku Splićana. Gosti su izgubili loptu duboko u svojoj polovici, no udarac Đuraša zaustavlja vratnica. U 16.minuti nakon dugo vremena zaprijetili su i gosti. Eduardo je izišao sam pred Luketina koji brani njegov udarac. U završnim minutama prvog poluvremena tempo je malo opao, te više nije bilo ozbiljnijih prilika. Splićani su na odmor otišli s lijepom i zasluženom prednošću.
U nastavku Splićani iz prve prave prilike dolaze do novog zgoditka. Suton je nakon osvojene lopte prošao kroz gostujuću obranu i špicem sa 7-8 metara zabio od vratnice za 4:0! Uzvratili su gosti u 25.minuti kada Musinov na drugoj vratnici ne uspijeva zabiti iz lijepe prilike. U slijedećoj minuti nova velika prilika gostiju; Lucas je izišao sam pred Luketina koji brani njegov udarac. Inicijativu su gosti okrunili zgoditkom u 26.minuti kada nakon kornera Vuković s 10 metara s desne strane zabija za 4:1! Uslijedilo je razdoblje igre bez ozbiljnijih prilika, sve do 33.minute kada gosti prelaze na igru s Musinovom u ulozi golmana-igrača, no i takvom igrom ne uspijevaju unijeti neizvijesnost u završnicu susreta. Fideršek je u 38.minuti sa svoje polovice zabio u prazan gol gostiju i otklonio sve dvojbe o pitanju konačnog ishoda. Splićani su tako ostvarili zasluženu pobjedu, a novi finalni susret na rasporedu je već u nedjelju na Gripama.

Izvor: croutsal.com