Hrvatska

Olmissum poveo u finalnoj seriji protiv Novog Vremena nakon preokreta

Futsaleri omiškog Olmissuma večeras u dvorani Ribnjak pobijedili makarsko Novo Vrijeme, nakon preokreta.

Futsaleri Olmissuma večeras su na svome Ribnjaku pobijedili futsalere Novog Vremena u prvoj utakmici finale serije 1. HMNL.

Gosti iz Makarske na poluvrijeme su otišli sa prednošću od 1-0, a mrežu domaćih zatresao je Vedran Kazazić u 17. minuti utakmice.

Drugo poluvrijeme pripalo je domaćinu, Olmissumu. Prvo je Valerije Jurić u 24. minuti pogodio za izjednačenje, zatim u 31. minuti Nikola Pavić preokrenuo rezultat u korist svoje ekipe, a tačku na i stavio Stjepan Perišić u 37. minuti.

Ovom pobjedom Olmissum je poveo u finalnoj seriji protiv Makarana, a ekipa koja prva stigne do tri pobjede postaće prvak 1. HMNL.

Druga utakmica finalne serije igra se u nedjelju, 23. maja, od 19:00 sati uz direktan prenos na platformi Arene Sport. Utakmica se, također, igra na Ribnjaku gdje je Olmissum opet domaćin.