Prva liga FBIH

Plavi gospodare “Centrom”: Željezničar u sjajnom derbiju bolji od Neimara

Futsaleri Željezničara su večeras u utakmici 12. kola Prve lige Federacije BiH grupa “Centar”, derbiju kola, pa i čitavog prvenstva, u Zenici savladali Neimare 3:2.

Bio je ovo sjajan derbi, dostojan borbe za prvo mjesto, a na kraju kao pobjednici izlaze Plavi, koji će po svemu sudeći i biti prvi na kraju ligaškog dijela sezone.

Neimari do vodstva dolaze u posljednjim trenucima prvog poluvremena kada Anel Dedić lijepo pogađa za erupciju oduševljenja u zeničkoj Areni, koja je večeras za futsal uslove u Bosni i Hercegovini bila sjajno ispunjena.

Na startu drugog poluvremena Anes Demirović pogađa za 1:1 i vraća Plave u rezultatski egal, ali brzo nakon toga Amar Šišić sjajnim golom vraća Neimare u vodstvo.

Na novo izjednačenje čekalo se do 33. minute kada jako lijepu akciju golom kruniše Senahid Zeba za 2:2, da bi Anes Demirović drugim golom u 38. minuti donio potpuni preokret Željezničaru za veliko slavlje.

Fantastično je branio Adnan Delihasanović na golu Plavih, u finišu se ispriječio Zeničanima da izjednače rezultat, a i prečka je u posljednjoj minuti bila saveznik Željezničaru, koji slavi pobjedu za prvo mjesto u grupi.

Do kraja sezone u grupi “Centar” ostala su još dva kola, Željezničar ima tri boda više od Neimara, koji imaju pet bodova više od FT Tešanj. Željezničar je i teoretski osigurao plasman u play off za Premijer ligu BiH, dok Neimari to tek trebaju da potvrde. Plasman u play off ove sezone ostvaruju po dvije najbolje ekipe iz svake grupe, s tim da ekipa koja igra svoju prvu sezonu ne može ići u play off.