Kup BIH

Tri premijerligaša i jedan prvoligaš u polufinalu Kupa BiH

FC Mostar SG, MNK Hercegovina, MNK Čapljina i GFC Sarajevo polufinalisti su Kupa Bosne i Hercegovine.

FC Mostar SG je bez problema preko Željeznice iz Trnova, prvoligaša iz Republike Srpske, izborio plasman u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine. Mostarci su sa visokih 11-1 savladali Željeznicu, a tri puta se u strijelce upisao Slobodan Rajčević, po dva puta Nermin Kahvedžić, Adnan Kalajdžić i Tarik Džemić, a po jednom Duje Medak i Meldin Podrug. Jedini pogodak za Željeznicu je postigao Dragan Bjelica.

Premijerligaški duel između Hercegovine i Radnika, igran na Pecari, završen je pobjedom Hercegovine 7:5. U jednom uzbudljivoj utakmici, punoj preokrera, Širokobriježani su na kraju proslavili pobjedu koja im je donijela plasman u polufinale Kupa. Ante Grbešić sa tri pogotka, Zvonimir Vukoja sa dva i Anđel Čokola te Dragan-Edi Marić sa po jednim pogotkom pogađali su za pobjedu Hercegovine. Za goste su pogađali Cvjetin Pavić, Davor Arnautović, Mirko Marinković i Vladimir Džombić, a u 39. minuti futsaler Hercegovine je pogodio svoju mrežu.

Prvoligaški duel između Čapljine i Liluma završen je pobjedom Čapljine 4:2. Gosti su poveli 1:0 golom Adnana Buljića, ali domaći futsaleri do kraja prvog poluvremena uspjeli su rezultat okrenuti u svoju korist golovima Eduarda Raguža i Ante Galića. U drugom poluvremenu domaći su ovjerili pobjedom sa još dva pogotka. Prvo je u 27. minuti pogodio Marko Puljić a tačku na i stavio Eduardo Raguž. Za goste je u drugom poluvremenu pogodio isti futsaler, kao i u prvom poluvremenu, Adnan Buljić.

Još jedan premijerligaški duel gledali smo u Sarajevu, gdje je GFC Sarajevo ugostio FC Sloboda Kompred. Sarajlije su na kraju upisali pobjedu 6:2 i tako čekirali kartu za polufinale. Faruk Brkanić sa 3 pogotka te Muanis Duvnjak, Edis Mršo, Ibrahim Hršumović i Harun Čovrk sa po jednim bili su strijelci u pobjedi Sarajeva. Dva pogotka za goste postigao je Amer Smajlović.

Polufinalni mečevi Kupa Bosne i Hercegovine zakazani su za 5. mart.