1.liga FBiH Grupa 1

Plavi novom pobjedom nastavili utrku sa rivalima za viši rang

Fudbaleri Futsal Željezničara stigli su do nove pobjede savladavši MNK Žepče u okviru desetog kola Prve futsal lige FBiH, rezultatom 4:3

Plavi su slavili pobjedu rezultatom 4:3, a kako je tim sa Grbavice otvorio susret sve je slutilo na katastrofu gostiju.

Bašović je doveo domaće u vodstvo u drugoj minuti, a potom je u petoj pogodak postigao Ćeha, a tri minute kasnije Salčin dovodi domaće do ogromnog vodstva. Potpunu dominaciju domaćeg tima krunisao je Bilić u 18. minuti za visokih 4:0. Gosti su uspjeli preko Perkovića u posljednjoj minuti prvog dijela, da smanje visoko vodstvo domaćih.

Gosti su na otvaranju drugog dijela ponovo preko Perkovića u 22 minuti došli do novog pogotka, a dvije minute kasnije Kadić postiže treći pogodak za goste. Ipak to je bilo sve u ovom susretu, pa su domaći stigli do pobjede i nova tri boda.

Na vrhu tabele Futsal Željezničar i Neimari dijele prvo mjesto sa 24 osvojena boda, pa je sada sasvim jasno da će upravo njihov duel odrediti ko će u konačnici osvojiti prvo mjesto na tabeli.