Kup BIH

Počeo Kup BiH: Čapljina izbacila Jajce na startu

Utakmicom u Jajcu između domaćeg Jajca i Čapljine počelo je najmasovnije futsal takmičenje, Kup, Bosne i Hercegovine za sezonu 2022/23.

Duel je ovo dva prvoligaša, jedan od dva koliko ih ima u osmini finala Kupa BiH, a na kraju poslije boljeg izvođenja šesteraca u četvrtfinale se plasirala Čapljina.

U regularnom dijelu je bilo 3:3, i to poslije utakmice prepune preokreta. Četvrta minuta donosi odmah dva gola, Ajdina Čišije za domaće i autogol domaćeg golmana Bernarda Filipovića za goste. Čapljina do drugog gola stiže u 10. minuti kada Luka Putica pogađa, ali pred odlazak na odmor Ajdin Čišija drugim golom vraća egal.

Potpuni preokret vidjeli smo u 26. minuti kada je precizan Mateo Rimac za 3:2, ali u 30. minuti Perica Jurić golom donosi izjednačenje i to je, ispostaviće se, bio konačan rezultat.

U raspucavanju sa šest metara Amir Nasup i Čećura pogađaju za domaće prva dva udarca, ali Ćosić i Adnan Nasup nisu precizni, dok za goste sva četiri šesterca pogađaju Raguž, Kozarić, Putica i Anto Galić i tako odlaze u narednu fazu takmičenja.

JAJCE – ČAPLJINA 3:3 (2:2) pen: 5:7
Sportska dvorana “Jajce”
Gledalaca: 150
Sudije: Siniša Ivančević i Aleksandar Railić (oba Banja Luka)
Strijelci: 1:0 Čišija 4, 1:1 Filipović 4ag, 1:2 Putica 12, 2:2 Čišija 19, 3:2 Rimac 26, 3:3 Jurić 30
Strijelci sa 6m: Am. Nasup, Čećura (Jajce), Raguž, Kozarić, Putica, Galić (Čapljina)
Žuti kartoni: Buljubašić (Jajce)

JAJCE: Filipović, Čišija, J. Ćosić, Čećura, Am. Nasup, Dedić, Buljubašić, J. Vunić, E. Vunić, Rimac, A. Ćosić, Rabihić, Ad. Nasup

ČAPLJINA: Medić, Arar, Raguž, Jurić, Kozarić, Blažević, Galić, Putica, Pehar, Karačić