Region

PORTUGAL BOLJI I U DRUGOM MEČU OD SRBIJE

Reprezentacija Srbije je doživela drugi poraz na gostovanju u Portugalu. Juče je aktuelni prvak Evrope pobedio rezultatom 3:2, a danas je nacionalni tim Srbije dao gol manje – 3:1 (1:0).

Domaćin nije menjao listu strelaca, već su se redom, kao i u utorak, samo u različitim minutima, upisali Bruno Koeljo u 18, Andre Koeljo u 22. i Fabio Sesilio u 29. minutu, dok je jedini gol za Srbiju dao Denis Ramić u 36. minutu.

U drugoj utakmici, zbog povrede, nije igrao Marko Perić, pa je kapitensku traku preuzeo Miloš Simić.

Po za sada poznatom rasporedu za 2018, naredne provere za kvalifikacije za Svetsko prvenstvo, koje ih očekuju u sledećoj godini, Orlovi će imati u Moskvi protiv Rusije, bronzane sa EP u Ljubljani, u septembru, ali je moguće da će se okupiti i u junu, kada bi rival mogla da bude Makedonija.

Kristijan Radin, Strahinja Petrov i Nikola Matijević su stekli veliko iskustvo na gostovanju u Portugalu (fotografije: I. Gačić)

PRIJATELJSKA UTAKMICA

PORTUGAL – SRBIJA 3:1 (1:0)

STRELCI: 1:0 Bruno Koeljo u 18, 2:0 Andre Koeljo u 22, 3:0 Fabio Sesilio u 29, 3:1 Denis Ramić u 36. minutu. DVORANA: u Sinešu. SUDIJE: Migel Kastiljo (Portugal) i Petar Radojčić (Srbija). TREĆI SUDIJA: Rafael Martins (Portugal).
PORTUGAL: VITOR UGO (golman), FABIO SESILIO, TJAGO BRITO, BRUNO KOELJO, MARSIO, Andre Koeljo, Koeljo, Afonso, Nilson, Mario Freitas, Migel Anželo, Erik, Tunja, Bebe (golman, kapiten). Selektor: Žorž Braz.
SRBIJA: JAKOV VULIĆ (golman), STEFAN RAKIĆ, DENIS RAMIĆ, NIKOLA MATIJEVIĆ, MILOŠ SIMIĆ (kapiten), Andrija Stanković, Milan Mutavdžić, Vladan Vesić, Kristijan Radin, Stefan Krstić, Strahinja Petrov, Uroš Krasnić, Miroslav Stefanović (golman). Selektor: Goran Ivančić.