Reprezentacija

Reprezentacija BiH poražena od Italije

Reprezentacija BiH večeras je odigrala i svoju drugu utakmicu na turniru u Pescari (Italiji), protiv domaćina ovog turnira, Italije. Iako su imali znatno bolju igru u odnosu na sinoć, nisu uspjeli stići do pobjede, te su poraženi sa 3:2(0:1).

Italija – Bosna i Hercegovina

Reprezentacija BiH nije uspjela pobijediti reprezentaciju Italije. Italijani su slavili sa 3:2, te tako zauzeli 2. poziciju na turniru, čiji su bili i organizatori.

U 10. minuti izabranici Ive Kreze dolaze do prve prednosti na utakmici. Golman Galić dugom loptom pronalazi Boškovića, koji glavom postiže pogodak za 0:1, što je bio i konačni rezultat prvo poluvremena.

Drugo poluvrijeme Italija otvara pogotkom. Nakon kornera De Oliveira ostaje sam na drugoj stativi, što kažnjava, te izjednačuje rezultat na 1:1.

Kapiten naše reprezentacije,Anel Radmilović topovskim udarcem sa oko 9 metara u 32. minuti donosi novu prednost od 1:2.

Prednost od 1:2 uspjevamo zadržati do 35. minute, kada Italija akcijom iz slobodnog udarca preko Marcelinha postiže izjednačujući pogodak.

U 37. minut Marcelinho ostaje opet u šestercu našeg tima, te pogađa za prednost Italije od 2:3, što je bio i konačni rezultat utakmice.

Do kraja je naša reprezentacija pokušala sa golman-igračem, Darkom Milanović u polju stići do izjednačenja, ali to se nije desilo. Kada bi napravili višak golman domaćih je bio nesavladiv.

ITALIJA – BOSNA i HERCEGOVINA 3:2(0:1)

(0:1 Bošković, 1:1 De Oliveira, 1:2 Radmilović, 2:2 Marcelinho, 3:2 Marcelinho)