Prva liga FBIH

Rudnik slavio u gradskom derbiju protiv Veleža i upisao prvu zvaničnu pobjedu

HMNK Rudnik slavio je u gradskom derbiju, u okviru 9. kola Prve futsal lige FBiH – Grupa 3, protiv FC Velež, rezultatom 4:2, i tako stigao do prve zvanične pobjede od osnivanja kluba.

HMNK Rudnik

Već u 4. minutu igre Velež prvi stiže do prednosti, strijelac je bio Anel Kljako.

Do odlaska na odmor, tačnije u 11. minutu Ivan Pandžić iz redova Rudnika poravnava rezultat na 1:1.

U 27. minutu preokret u korist domaće ekipe donosi Anđelo Knezović, a četiri minuta kasnije na 3:1 povisuje Vice Božić.

“Rođeni” preko Anela Kljaka, koji postiže svoj drugi pogodak na utakmici, u 33. minutu smanjuju na 3:2, ali konačnih 4:2 za prvu zvaničnu pobjedu Rudnika donosi Vice Božić, također svojim drugim pogotkom na meču, dva minuta prije kraja.

U idućem kolu Rudnik gostuje kod Iskre – Vrbas u Bugojnu, dok Velež dočekuje Čulin Mlin.

Trenutnu tabelu Prve futsal lige FBiH – Grupa 3 pogledajte na ovom linku.

HMNK RUDNIK – FC VELEŽ 4:2 (1:1)