Prva liga FBIH

Delić poveo Bubamaru do pobjede protiv Calpa

MNK Bubamara iz Cazina slavio je večeras u meču 9. kola Prve futsal lige FBiH – Grupa 1 protiv MNK Calp iz Zenice rezultatom 7:3.

MNK Bubamara

Gosti iz Zenice bolje otvaraju uktamicu i stižu do prednosti pogotkom Bernada Imamovića.

Do sredine prvog dijela Bubamara preko Halida Delića i Ermina Mizića preokreće rezultat i dolazi u prednost od 2:1.

Calp se u 15. minutu vraća u utakmicu, a strijelac je bio mladi Enes Čolić, ipak konačnih 3:2 u korist Cazinjana u prvom dijelu donosi Halid Delić, drugim pogotkom na utakmici.

U 28. minutu na 4:2 povisuje Muhamed Jagurdžića, a prednost od 5:2 donosi Admir Čaušević šest minuta prije kraja.

Tri minuta prije kraja Zeničani smanjuju zaostatak na 5:3 golom Mahmuta Bahtića, ali do kraja meča domaćin postiže još dva pogotka, strijelci su bili Halid Delić treći put na utakmici, te Amir Hušić za konačnih 7:3.

Bubamara je ovom pobjedom preuzela prvu poziciju na tabeli, a u narednom kolu gostuje kod Konjodora, dok je Calp slobodan.

Trenutnu tabelu Prve futsal lige FBiH – Grupa 1 pogledajte na ovom linku.

MNK BUBAMARA – MNK CALP 7:3 (3:2)

Pridružite se našoj Viber zajednici i pratite sva dešavanja iz svijeta futsala u BiH i šire klikom na označeno polje ispod.