Prva liga RS

Šampion nadigrao Jahorinu i produžio šanse za titulu

Jesenji prvak RS, KMF Šampion iz Laktaša, večeras je u Čelincu u meču pretposljednjeg, 13. kola Prve lige Republike Srpske sa 3:0 bio bolji od KMF Jahorina sa Pala i tako se izjednačio na tabeli sa vodećim Nevesinjem i Kotor Varošom i produžio šanse za osvajanje titule.

KMF Šampion – KMF Jahorina

U prvom dijelu viđen je samo jedan pogodak, i to u 17. minutu kada je prednost Šampionu donio Slaven Matijašević.

Pet minuta prije kraja na 2:0 je svojim drugim pogotkom povisio sjajni Slaven Matijašević, a pitanje pobjednika za konačnih 3:0 riješio je Milan Martić tri minuta prije kraja susreta.

Ekipa iz Laktaša je ovom pobjedom bodovno stigla vodeći dvojac Nevesinje i Kotor Varoš i tako produžila šanse za osvajanje titule. U posljednjem kolu im je potrebna pobjeda na teškom gostovanju u Ljubinju i neriješen ishod derbija Nevesinje – Kotor Varoš.

Jahorina je ovom utakmicom završila sezonu, pošto su u posljednjem kolu slobodni. Oni na tabeli imaju 14 bodova.

Trenutnu tabelu Prve lige RS pogledajte na ovom linku.

KMF ŠAMPION – KMF JAHORINA 3:0 (1:0)