Prva liga RS

Kotor Varoš slavio protiv Brčko Zdravlja i zakazao veliki derbi u Nevesinju

KMF Kotor Varoš večeras je na svom terenu u derbiju pretposljednjeg, 13. kola Prve lige Republike Srpske ubjedljivo slavio protiv KMF Brčko Zdravlje sa 7:1 i tako zakazao veliki derbi u Nevesinju naredne subote za titulu i ulazak u Premijer futsal ligu BiH.

KMF Kotor Varoš – KMF Brčko Zdravlje

Jedino što su gosti iz Brčkog uspjeli desilo se na otvaranju meča, kada su u 11. minutu preko Emira Hodžića stigli do prednosti, na veliko iznenađenje domaće publike.

Do odlaska na odmor Kotor Varoš je konsolidovao redove i u potpunosti preokrenuo rezultat na 4:1. Dvostruki strijelac bio je Nemanja Knežević, a u prvom dijelu su pogađali još kapiten Miroslav Nedić i Mladen Đukić.

U 22. minutu na 5:1 povisuje Aleksandar Tepić, a prednost od 6:1 donosi Senedin Tatar, četiri minuta kasnije.

Konačnih i ubjedljivih 7:1 postavio je Bojan Đekanović u 36. minutu susreta.

Kotor Varoš je ovom pobjedom stigao vodeće Nevesinje i sada i jedna i druga ekipa imaju po 21 osvojen bod, isto toliko ima i Šampion iz Laktaša.

U posljednjem kolu nas očekuje veliki derbi u Nevesinju, gdje će domaćin dočekati upravo ekipu Kotor Varoša, i to će biti odlučujuća utakmica nakon koje će se znati koja će od ove dvije ekipe osvojiti titulu i izboriti plasman u Premijer futsal ligu BiH.

I jednim i drugim treba pobjeda, a u slučaju neriješenog rezultata i pobjede Šampiona u Ljubinju, ekipa iz Laktaša bi osvojila titulu i tako izborila plasman u elitno društvo bh. futsala.

Brčko Zdravlje u posljednjem kolu dočekuje Brod.

Trenutnu tabelu Prve lige RS pogledajte na ovom linku.

KMF KOTOR VAROŠ – KMF BRČKO ZDRAVLJE 7:1 (4:1)