KUP

Šampion pobjedom nad Ugljevikom izborio završnicu Kup-a RS

Vicešampion RS, KMF Šampion iz Laktaša, sinoć je u meču 1/4 finala Kup-a RS savladao ekipu KMF Ugljevik rezultatom 6:5 i tako izborio plasman na “Final Four” ovog takmičenja.

KMF Šampion – KMF Ugljevik

Već do 8. minuta domaća ekipa je imala sigurnih 3:0. Strijelci su bili Dragan Sremac, Milan Martić i Riste Bjelić.

Ugljevik u 11. minutu golom Cvijana Petričevića smanjuje na 3:1, da bi konačnih 4:1 u prvom dijelu postavio Dragan Sremac, drugim pogotkom na meču, pet minuta prije odlaska na odmor.

Na samom otvaranju drugog poluvremena dva puta se u strijelce upisuje Slaven Matijašević i povisuje prednost Šampiona na ubjedljivih 6:1.

Do kraja utakmice Ugljevik postiže četiri pogotka i smanjuje zaostatak na samo jedan gol. Po dva puta su mrežu domaćina tresli Branislav Božić i Cvijan Petričević.

Ipak, premalo je vremena bilo da bi se gosti u potpunosti vratili u meč, a vrijedi spomenuti da su u posljednjem minutu ostali i sa igračem manje, pošto je isključenje zaradio golman Dragić.

Tako se vicešampion RS, KMF Šampion, plasirao na “Final Four” Kup-a RS, gdje će se osim njih za trofej boriti KMF Nevesinje, KMF Glasinac i KMF Starčevica.

KMF ŠAMPION – KMF UGLJEVIK 6:5 (4:1)