Play-off za prvaka Premijer futsal lige BiH

Sloga iskoristila prednost domaćeg terena i pobijedila Doboj

Futsaleri Sloge iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja slavili su u prvom meču četvrtfinala plej ofa protiv Doboja 4:2.

Sloga zasluženo dolazi do pobjede, bili su bolji rival, ali nažalost ova utakmica ostaće upamćena kao jedna od onih gdje su sudije željele da budu više u fokusu od samih igrača, a naročito se to odnosi na dešavanja poslije četvrtog gola Sloge kada Vedran Marčinko pokazuje prvo žuti karton Vladimiru Džombiću koji je stajao u terenu i navodno ga ometao u kretanju, a onda i crveni karton treneru Radoslavu Ristiću, da bi nepunu minutu kasnije Vladimir Džombić dobio i drugi žuti karton zbog nepravilne izmjene.

Ipak, kako i napisasmo ovi događaji ne mogu baciti mrlju na zasluženu pobjedu Sloge, koja je iskoristila i previše grešaka Dobojlija i postigla četiri gola. Do prvog dolaze u 9. minuti utakmice kada poslije jedne greške u predaji lopte gostiju Senid Hodžić vuče kontru, dodaje do Zukana, a ovaj vraća za Petaka koji lako pogađa za 1:0.

Dvije minute kasnije već je 2:0. Ovaj put lopta u petu pogađa kapitena Milana Martića i odbija se u kontru Slogi koju završava lako Edis Šušić.

Bio je to razlog da Radoslav Ristić zove timeout i odmah je on urodio plodom. Martić se, ako je i bila njegova greška kod drugog gola, iskupio, ukrao loptu, izdržao protivnika na leđima i pogodio za 2:1, da bi potom kapiten Dobojlija i izjednačio na 2:2 prelijepim vanjskim udarcem, što je bio i rezultat prvog dijela.

U nastavku, Sloga uspjeva da kazni nove greške Dobojlija i postigne dva pogotka preko Admira Zukana za 4:2.