Prva liga FBIH

Sloga savladala Bosnu Kompred i izborila plasman u Premijer futsal ligu BiH

MNK Sloga iz Gornjeg Vakufa – Uskoplja danas je u Mostaru u posljednjem, trećem, susretu play-offa za prvaka Federacije BiH savladao MNK Bosna Kompred sa 5:2 i tako postao prvak Federacije BiH i izborio plasman u Premijer futsal ligu BiH naredne sezone.

MNK Sloga

Nošeni velikom podrškom sa tribina, igrači Sloge su već u prvom minutu stigli do pogotka. Strijelac je bio kapiten Harun Latić.

Već u 4. minutu tu prednost je udvostručio najbolji strijelac ove ekipe, Sabahudin Petak, a prednost od 3:0 donio je Bajro Spahić, tri minuta kasnije.

Nekoliko sekundi poslije nova lopta u mrežu Tuzlaka, a pripisan je kao autogol Jasminu Spahiću.

To je bio i konačan rezultat prvog dijela. Vrijedi spomenuti i da su i jedni imali kazneni udarac u prvom poluvremenu, koji nisu iskoristili.

Drugi dio nešto bolje otvara Bosna Kompred u preko Zijada Ramića smanjuje na 4:1, ali ubrzo nakon toga ekipa iz Gornjeg Vakufa – Uskoplja stiže do novog gola. Za 5:1 je pogodio Harun Latić.

Golman MNK Bosna Kompred, Bahrudin Omerbegović, je isključen u drugom poluvremenu, a u samom finišu utakmice i Sabahudin Petak iz Sloge je nakon drugog žutog kartona zaradio isključenje.

Ekspresno je Bosna Kompred iskoristila igrača više, te je u 36. minutu na 5:2 smanjio Mahir Hodžić.

Samo minut kasnije novi crveni karton, ovoga puta je isključen igrač tuzlanske ekipe Amir Zulić.

Do kraja je ostalo 5:2 za Slogu.

Tako je MNK Sloga osvojio titulu prvaka Federacije BiH i naredne sezone će nastupati u Premijer futsal ligi BiH, što je veliki uspjeh za ovaj klub.

Tuzlaci će povratak u elitu tražiti naredne sezone ponovo kroz Prvu futsal ligu Federacije BiH.

Konačnu tabelu play-offa za prvaka Federacije BiH pogledajte na ovom linku.

MNK SLOGA – MNK BOSNA KOMPRED 5:2 (4:0)