Prva liga FBIH

Sloga slavila na gostovanju kod Veleža u Mostaru

MNK Sloga iz Gornjeg Vakufa – Uskoplja slavio je u zaostaloj utakmici 8. kola Prve futsal lige FBiH – Grupa 3, na gostovanju kod FC Velež, u Mostaru, rezultatom 3:6 i tako nastavio borbu za Premijer futsal ligu BiH.

MNK Sloga – FC Velež (arhiva)

Gosti iz Gornjeg Vakufa – Uskoplja su na sjajan način otvorili meč i preko Bajra Spahića u petom minutu stigli do prednosti.

Tri minuta prije odlaska na odmor na 0:2 povisuje Senid Hodžić.

Minut kasnije na 1:2 smanjuje Goran Prodanović, ali nekoliko sekundi poslije iz kaznenog udarca pogađa Sabahudin Petak i postavlja konačnih 1:3 u prvom dijelu.

Odmah na startu drugog poluvremena Velež stiže do izjednačenja. Strijelci su bili Alem Memić i Azer Hebibović.

U 29. minutu crveni karton kod domaćih dobija Anel Kljako.

Ostatak meča pripao je Slogi, koja je golovima dvostukog strijelca Sulejmana Salkića i kapitena Haruna Latića stigla do pobjede rezultatom 3:6 i tako nastavila borbu za Premijer futsal ligu BiH.

U narednom kolu Velež je slobodan, dok Sloga dočekuje Mostarske Kiše.

Trenutnu tabelu Prve futsal lige FBiH – Grupa 3 pogledajte na ovom linku.

FC VELEŽ – MNK SLOGA 3:6 (1:3)

Pridružite se našoj Viber zajednici i pratite sva dešavanja iz svijeta futsala u BiH i šire klikom na označeno polje ispod.