Vijesti

Švajcarska slavila protiv favorizovane Turske

U 2. kolu grupe F – Preliminarne runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2020. reprezentacija Švajcarske upisala je pobjedu protiv favorizovane Turske rezultatom 3:2.

Reprezentacija Švajcarske

Prednost Švajcarskoj donio je Facchinetti u 8. minutu susreta, da bi ubrzo nakon toga na 1:1 poravnao Ozkan u 12. minutu.

Činilo se da će Turska uspjeti preokrenuti rezultat, ali ponovo za njih hladan tuš u režiji Facchinettia koji postiže svoj drugi pogodak na meču i donosi novu prednost svojoj reprezentaciji. Igrao se 13. minut susreta.

Ipak, nisu se ni Turci predavali, i već dva minuta kasnije, novo poravnanje rezultata donio je Muhammed Altunay.

Neriješenim rezultatom otišlo se na odmor.

U 28. minutu svoj treći pogodak na utakmici postiže Facchinetti i po treći put donosi prednost selekciji Švajcarske, što se kasnije ispostavilo da je to bio i konačan rezultat ovog duela.

U petak Švajcarska igra sa Škotskom, dok će Turska biti protivnik našoj selekciji.

Večeras od 20 časova Bosna i Hercegovina igra protiv Škotske, a direktan prenos možete naći na našem portalu.

ŠVAJCARSKA – TURSKA 3:2 (2:2)