Turniri

Turnir “Dan državnosti BiH Fojnica 2021”- 2.dan

Drugog dana turnira otvorile su ekipe “Mušinbeg Komerc Visoko” i “Morea tv.namještaja Kiseljak”. “Morea” je večeras napravila malo iznenađenje s obzirom da je ekipa “Mušinbeg Komerc” bila blagi favorit u večerašnjem susretu. Povela je “Morea” sa 1:0 ali ekipa “Mušinbeg” brzo se vraća i izjednačava rezultat. Ređale su se prilike međutim promjene rezultata nije bilo do kraja poluvremena. Drugo poluvrijeme bolje otvara “Mušinbeg” i za tridesetak sekundi postižu 2 gola i preokreću na 3:1, “Morea” smanjuje na 3:2, “Mušinbeg” ponovo povećava na 4:2 i kada smo mislili da će “Mušinbeg” utakmicu privest kraju u svoju korist, ekipa “Morea” prvo smanjuje, a zatim i izjednačava rezultat. To je bio i prvi remi na turniru. U penal raspucavanju uspješnija je bila ekipa “Morea”.

Drugu utakmicu igrale su ekipe “Ceste Kiseljak” i “JKP Šćona Fojnica”. Iskusnija i uigranija ekipa “Cesta” rutinski je odradila utakmicu i zasluženo slavila, a ekipa “JKP Šćone” pružila je dobar otpor jednom od favorita na turniru. Treću utakmicu večeri odigrale su ekipe “Makeover medija Zenica” i FK Kaćuni. Prvo poluvrijeme donijelo nam je zanimljivu i ravnopravnu utakmicu i rezultat poluvremena bio je 3:3. Drugo poluvrijeme bolje otvara ekipa “Makeover medija”, koja je imala i dužu klupu, te postavlja stvari na svoje mjesto i zasluženo slavi u večerašnjem susretu protiv mlade ekipe FK Kaćuni.