Prva liga FBIH

Željezničar u fantastičnoj atmosferi savladao Novi Travnik

U prepunoj dvorani na Grbavici, futsaleri Željezničara slavili su večeras i drugu pobjedu u sezoni u Prvoj ligi Federacije BiH. Rezultatom 5:2, Željezničar je savladao ekipu Novog Travnika.

Domaći tim je furiozno otvorio susret i već nakon tri minute imao je prednost od dva pogotka. Prvo je pogodio Bakir Hota, a potom je precizan bio i Vedad Salčin. Nakon toga je uslijedio period u kojem su obje ekipe imale svoje šanse, ali su oba golmana, Sedin Šahman sa jedne i Arnel Palalić sa druge, bila na visini zadatka.

Gosti dolaze do prvog pogotka u 18. minuti kada pogađa Armin Brljak. Konačan rezultat prvog dijela postavio je Eldar Bašović minutu prije kraja prvog poluvremena.

Željezničar do svog četvrtog pogotka dolazi u 27. minuti, kada nakon jedne dobre akcije Anes Demirović pogađa mrežu gostiju. Samo minutu kasnije, brazilska akcija i pogodak Salčina, koji je podigao publiku na noge u dvorani. Obje ekipe su imale u nastavku susreta još po nekoliko sjajnih akcija i prilika, ali su večeras golmani bili na visini zadatka.

Dvije minute prije kraja susreta, Salko Turić pogađa za konačnih 5:2.

Željezničar sada ima maksimalan učinak sa šest bodova, dok MNK Novi Travnik nakon dva kola nema bodova.