Turniri

Turnir “Dan državnosti BiH Fojnica 2021”-5. dan

Ni petog dana turnira u Fojnici nije nedostajalo uzbuđenja. Gledaoci su mogli uživati u uzbuđenjima već u prvoj utakmici između MZ Prokos i FK Kaćuni, koja je odlučivala o plasmanu u naredni krug. FK Kaćuni su bolje otvorili i poveli sa 2:0 već na početku susreta ali Prokos uspjeva smanjiti na 2:1 i sa tim se rezultatom otišlo na odmor. U nastavku ekipa MZ Prokos preokreće rezultat u svoju korist ali se igrači FK Kaćuni ne predaju, te 30 sekundi prije kraja izjednačavaju na 4:4. U penal raspucavanju uspješnija je ipak bila ekipa MZ Prokos.

Drugi susret igrale su ekipe MNK Fojnica i Gewis. Mlada ekipa MNK Fojnice dobro je parirala u prvom poluvremenu sve do 15 minuta, kada igrači Gewisa postižu svoj prvi pogodak, što je bio i rezultat prvog poluvremena. U nastavku su se ređale prilike na obe strane ali je iskusna ekipa Gewisa pokazala znanje kada treba, te sa još dva postignuta gola na kraju zasluženo slavi sa uvjerljivih 3:0-

Treći susret večeri igrala je ekipa Veterinara, pobjednici zadnjeg turnira Dana državnosti BiH i ekipa NK Bilalovac. Bila je to utakmica za prvo mjesto u grupi. Iskusna ekipa Veter.stanice Fojnica od prvog do zadnjeg minuta suvereno je vladala terenom, kontrolisala utakmicu cijelo vrijeme i na kraju više nego ubjedljivo pobijedila sa čak 9:1.

Rezultati:

• MZ Prokos – FK Kaćuni …………….. 4:4, pen. 11:10
  • MNK Fojnica – Gewis …………………0:3
  • Veter.stanica Fojnica – NK Bilalovac cpu…9:1

Nakon jučerašnjeg slobodnog dana turnir se nastavlja danas, a na programu će biti četiri utakmice.