Vijesti

Turska slavila protiv Škotske

Favorizovana reprezentacija Turske upisala je pobjedu u meču 1. kola grupe F – Preliminarne runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2020. protiv selekcije Škotske rezultatom 4:3.

Turska – Škotska

Prednost Turcima donio je Ugurlu u 3. minutu susreta.

Ipak, Škotlanđani su gradili svoju igru i strpljivo čekali pogodak, a on je stigao u 8. minutu kada je na 1:1 poravnao McLaren.

Ali do odlaska na odmor Turska reprezentacija postiže još dva pogotka, strijelci su bili Ozdemir u 11. i Ugurlu u posljednjim sekundama prvog dijela.

U šestom minutu nastavka Škotska preko Yatesa smanjuje na 3:2, ali pet minuta kasnije novi gol za Tursku reprezentaciju. Strijelac je bio Altunay.

Konačnih 4:3 postavio je McLaren u 30. minutu.

Turska sutra od 17:00h igra protiv Švajcarske, dok će Škotska odmjeriti snage sa našom reprezentacijom u 20:00h.

TURSKA – ŠKOTSKA 4:3 (3:1)