Kup BIH

Veliko iznenađenje u Mostaru: Zrinjski ostao neporažen u prvom finalnom susretu Kupa BiH nakon sjajne utakmice

Futsaleri FC Mostar SG i HFC Zrinjski remizirali su u super uzbudljivoj utakmici finala Kupa BiH. Bio je to prvi meč ovosezonskog finala između gradskih rivala, a Zrinjski je napravio iznenađenje i sa Mostarom je remizirao rezultatom 4:4.

Najavljivao je pred ovaj susret trener Zrinjskog, Danijel Karačić, da će njegova ekipa pokušati što duže odolijevati protivniku, te da je potpuno jasno da su oni ipak autsajderi u ovom meču. Finale je počelo kao iz snova za goste jer već u 50. sekundi utakmice Adnan Kalajdžić presijeca pas kapitenu domaćih, Mariju Aladžiću, a onda lako pogađa za 1:0.

U devetoj minuti domaći stižu do izjednačenja. Kapiten Zrinjskog, Ivan Drežnjak, ruši Nermina Kahvedžića u kaznenom prostoru i to je penal kojeg u gol pretvara upravo Kahvedžić.

Ivan Sušac u 14. minutu vraća vodstvo Zrinjskog, a ovaj put ono je trajalo tri minute, stvari na početak je vratio Bilal Jelić za 2:2 i to je bio rezultat prvog poluvremena.

Kako je vrijeme odmicalo tako je širina igračkog kadra FC Mostar SG dolazila do izražaja, pa u nastavku postižu još dva gola za 4:2. Prvo je pogodio Vladan Vesić, a onda još jednom Bilal Jelić.

Ipak, tu nije bio kraj uzbuđenjima. U 38. minutu gol kakav se rijetko viđa na terenima. Čolak je bacio loptu rukom iz svog šesterca, a dekoncentrisani Galić se ne snalazi i ona završava u mreži. To je dodatno poremetilo uzdrmane domaće, koji u 40. minuti prave šesti faul, a Adnan Kalajdžić sa deset metara pogađa za konačnih 4:4.

Revanš meč igra se naredne srijede u dvorani Pod Bijelim brijegom.