Kup BIH

(VIDEO) Gradski derbi u finalu Kupa BiH

Mostar SG i Zrinjski izborili su plasman u finale Kupa BiH.

Futsaleri Mostara SG izborili su plasman u finale Kupa. Mostarci su u polufinalu bili domaćini Seljaku iz Livna, a sa visokih 9-1 pobijedili, te tako izborili plasman u novo finale Kupa.

Četiri gola je postigao Stefan Rakić, po dva Nermin Kahvedžić i Jovan Lazarević, a gol je dodao Bilal Jelić. Jedini gol za goste iz Livna postigao je Nikola Ivković u posljednjoj minuti meča iz kaznenog udarca.

Drugi mostarski klub, HFC Zrinjski, bio je domaćin federalnom prvoligašu iz Širokog Brijega, Hercegovini. Zrinjski predvođen Adnanom Kalajdžićem, trosturkim strijelcem, pobijedio je Hercegovinu 3-2, te tako izborio novo finale Kupa BiH. Za Širokobriježane u 38. i 40. minuti pogađali su Mikulić i Gašpar.

Prva utakmica finala na rasporedu je 28. aprilila, dok je druga 5. marta.