Reprezentacija

(VIDEO) Hrabra U19 reprezentacija BiH minimalno poražena od Italije u drugom prijateljskom meču

Reprezentacija Bosne i Hercegovine do 19 godina odigrala je i drugi prijateljski duel u Vicenzi protiv Italije, a nakon velike borbe, na kraju je bh. selekcija poražena minimalnim rezultatom 3:2.

Italija – Bosna i Hercegovina (U19)

U utorak su ove dvije selekcije odigrale prvu prijateljsku mečevu, a utakmica je u potpunosti pripala domaćinu koji je slavio sa sigurnih 5:2.

Ovoga puta je bilo dosta drugačije, selektor Krezo je od početka odlučio da na teren pošalje Demirovića, Džindića, Vrdoljaka, Smajlovića i Džemića.

Prvi dio susreta završen je vođstvom Italije od 1:0 zahvaljujući autogolu Smajlovića.

U petom minutu nastavka prednost domaćih na 2:0 povisuje Lo Cicero, a nakon toga slijedi veliki preokret bh. nacionalnog tima.

Prvo nekoliko sekundi kasnije Amer Džindić smanjuje na 2:1, da bi poravnanje rezultata svojim pogotkom donio Alem Smajlović.

Ipak dva minuta prije kraja Italijani golom Palmegiania dolaze do pobjede rezultatom 3:2.

U nastavku pogledajte i golove sa drugog prijateljskog susreta između U19 reprezentacija Italije i Bosne i Hercegovine.