Prva liga FBIH

Željezničar i Neimari sa četiri gola prednosti dočekuju revanš, Bubamara i Čapljina remizirali, minimalna pobjeda Čulin mlina

Večerasnjom utakmicom, na Grbavici, između Željezničara i Lukavca zaključeni su prvi četvrtfinalni mečevi playoffa Prve futsal lige FBiH za plasman u Premijer futsal ligu BiH.

MNK Bubamara i MNK Čapljina su u Cazinu odigrali 3:3. Domaća ekipa je stvarala šanse, prijetila, ali se Čapljina disciplinovano i sjajno branila na čelu sa golmanom Božom Medićem, te su uspjeli da ostvare povoljan prezultat. Pred više od 1000 gledalaca Bubamara se na kraju ipak spasila i golom Edvina Bosnića izvukla nerješen rezultat pred gostovanje na jugu Bosne i Hercegovine.

Zanimljivo je bilo i u Livnu gdje je Čulin mlin dočekao Lilium iz Doboj-Istoka. Golovima Stjepana Kreza u jako kratkom razmaku Čulin mlin dolazi do vodstva 2:0, ali bolju poziciju pred revanš Liliumu donosi Omer Drndić golom u 38. minuti utakmice.

Neimari su na svom parketu opravdali ulogu favorita u utakmici na kojoj smo vidjeli najviše golova, dvanaest. Zeničani su u Areni savladali Konjodor 8:4 i napravili lijepu zalihu, ali daleko od toga se može reći da je išta gotovo pred utakmicu u Bužimu. Hadis Krehmić i Anel Dedić su bili inspirisani za igru, postigli su po hettrik, a dva gola je dao Sulejman Salkić. Za goste, Mulić, Ramić, Dervišević i Begić pogađaju za nadu pred revanš.

Sarajevski Željezničar je na svome terenu sa 6:4 savladao tim iz Lukavca. Lukavčani su odlično otvorili utakmicu i poveli sa 1:0 golom Sejdalije Bektića. Tu prednost su gosti uspjeli zadržati do 8. minute, a Željo je golom Mulage Karića izjednačio. Samo minutu kasnije, Lukavav ponovo dolazi do vodstva, a strijelac je Jasmin Softić. Senahid Zeba u 12. minuti Želji donosi novo izjednačenje, a potpuni preokret Anel Radmilović, minutu kasnije. Bakir Hota povisuje prednost Želje na dva gola razlike, u 13. minuti, a prednost od četiri gola pred revanš je donio Emir Sipović golovima u 25. i 34. minuti susreta.