Prva liga FBIH

Željezničar pobjedom protiv Konjodora okončao sezonu

MNK Željezničar slavio je danas na svom terenu u derbiju protiv FC Konjodor u okviru posljednjeg, 14. kolu Prve futsal lige FBiH – Grupa 1, rezultatom 6:4 i tako pobjedom okončao ovu takmičarsku sezonu.

FC Konjodor – MNK Željezničar (arhiva)

Već nakon nekoliko sekundi igre Sarajlijama je prednost donio Emir Gekić, a u 14. minutu na 2:0 povisio je Dragan Ikonić.

U četvrtom minutu drugog dijela na 3:0 povisuje Renato Čilić, u 26. minutu prednost od 4:0 donosi kapiten “Plavih” Mirza Ajanović, i već tada je bilo jasno da će Željezničar slaviti pobjedu u svom posljednjem meču sezone.

Nekoliko sekundi kasnije na 4:1 smanjuje Anes Nanić, a nedugo zatim novi gol za Konjodor postiže Sejad Ibrišimović.

Isti igrač u 32. minutu još jednom trese mrežu domaćih i smanjuje na 3:2, te unosi neizvijesnost u meč i najavljuje uzbudljivu završnicu.

Ipak, Željezničar pogotkom Nedžada Hodžića uzvraća i povisuje na 5:3. Odmah nakon toga gosti iz Bužima smanjuju ponovo na gol zaostatka. Strijelac je bio Mirsad Begić, da bi konačnih 6:4 postavio Nedžad Hodžić, minut prije kraja, drugim pogotkom na meču.

Sarajevska ekipa je tako pobjedom okončala sezonu. Oni su prvenstvo završili na drugoj poziciji sa istim brojem bodova kao i prvak ove grupe Bubamara iz Cazina.

Trenutnu tabelu Prve futsal lige FBiH – Grupa 1 pogledajte na ovom linku.

MNK ŽELJEZNIČAR – FC KONJODOR 6:4 (2:0)

Pridružite se našoj Viber zajednici i pratite sva dešavanja iz svijeta futsala u BiH i šire klikom na označeno polje ispod.