Prva liga FBIH

Željezničar poražen u Žepču

Jesenji šampion Prve futsal lige FBiH – Grupa 1, MNK Željezničar iz Sarajeva, poražen je danas u okviru 9. kola na gostovanju kod MNK Žepče rezultatom 7:3.

MNK Žepče

Domaći su krenuli ofanzivno od samog početka utakmice, i već u 14. minuti stigli do prednosti od visokih 4:0.

Strijelci su bili Kristijan Jukić, Ivan Martinović, Marko Jukić i Slaven Perković.

U 15. minutu na 4:1 smanjuje Semir Gušo, da bi konačnih 5:1 u prvom dijelu, dva minuta kasnije, postavio Ivan Martinović, svojim drugim pogotkom na utakmici.

Isti igrač i u osmom minutu drugog dijela trese mrežu Sarajlija.

Četiri minuta prije kraja meča na 6:2 smanjuje Renato Čilić, a u 39. minutu još jedan pogodak za Željezničar, strijelac je bio Ermin Salčin.

Konačnih 7:3 za važnu pobjedu Žepča postavlja Marko Jukić u posljednjim sekundama meča.

U narednom kolu Žepče je slobodno, dok je Željezničar domaćin gradskom rivalu MNK Dia BiH.

Trenutnu tabelu Prve futsal lige FBiH – Grupa 1 pogledajte na ovom linku.

MNK ŽEPČE – MNK ŽELJEZNIČAR 7:3 (5:1)