BODOVI NE MIČU IZ TUZLE: SALINES U DERBIJU BOLJI OD AKTUELNOG PRVAKA

Futsaleri Salinesa još jednom su bili nesavladivi za FC Mostar SG.

Tuzlaci su u odlično ispunjenom Mejdanu u derbiju drugog kola savladali aktuelnog prvaka BiH sa 5:3 u odličnoj utakmici.

Odlično je počelo za goste iz Mostara. Nermin Kahvedžić je sa dva brza gola u 7. i 8. minutu stigao do 0:2. Domaći se nisu predavali i preko Mirka Marinkovića tri minute kasnije se vraćaju u susret, a potpuno poravnanje Jarčevima donosi Vladimir Džombić u posljednjim trenutcima prvog dijela.

Nastavak susreta donio je isto tako jako dobar meč. Sjevalo je, pogađao se okvir gola, golmani su branili, a do novog vodstva gosti stižu preko najnovijeg pojačanja, Bilala Jelića, koji u posljednjoj četvrtini meča donosi novo vodstvo od 3:2.

Salines ponovo u 35. minutu stiže do poravnanja. Sjajno je pogodio Mirko Marinković za 3:3, a onda nepunu minutu kasnije Sead Buljubašić pogađa za 4:3 Tačku na I, golom svom bivšem klubu, stavlja Srđan Ivanković u 39. minutu susreta, za konačnih 5:3.

Salines ostaje nakon ove utakmice maksimalan, dok FC Mostar SG nakon svog prvog meča ove sezone u ligi nema bodova.

FC SALINES – FC MOSTAR SG 5:3 (2:2)
Dvorana Mejdan
Gledalaca: 450
Sudije: Željko Dragojević i Siniša Ivančević (oba Banja Luka)
Strijelci: 0:1 Kahvedžić 7, 0:2 Kahvedžić 8, 1:2 Marinković 11, 2:2 Džombić 20, 2:3 Jelić 31, 3:3 Marinković 35, 4:3 Buljubašić 36, 5:3 Ivanković 39
Žuti kartoni: Bulubašić (Salines), De Souza, Jelić (Mostar SG)

Salines: Milanović, Ivanković, Buljubašić, Isanović, Marinković, Divković, Ramić, Džombić, Hasić, Jusić, Idriz, Imširović, Marković

Mostar SG: Galić, Rakić, De Souza, Kahvedžić, Vesić, Mušanović, Macić, Pavlović, Hrkać, Jelić, Gosto