FC Centar

Elegantan povratak Ivankovića: Salines Tuzla City pobjedom protiv Centra Zamm mC-a krenuo u novu sezonu

Derbi 1. kola nove sezone Premijer futsal lige BiH odigran je večeras u maloj dvorani sarajevske “Skenderije”, gdje je nekadašnji, višestruki prvak BiH, Centar Zamm mC ugostio FC Salines Tuzla City, te poražen sa 3:5.

FC Centar Zamm mC – FC Salines Tuzla City (foto: sport1)

Tuzlanski “Jarčevi” večeras su u sarajevskoj “Skenderiji” bili gosti Centru Zamm mC-u, te sa pobjedom krenuli u novu sezonu Premijer futsal lige BiH.

Već u 3. minuti susreta, povratnik u redove Salinesa, Ivanković Srđan donosi prednost svojoj ekipi. Jarčevi tu prednost uspjevaju održati do 16. minute kada se ukazuje Handžić Amel te poravnava rezultat na 1:1. U 19. minuti opet se ukazo Handžić te svoju ekipu odveo na odmor sa prednošću od 2:1.

Golijadu u 2. poluvremenu pokreće iskusni Kahvedžić Nermin u u 27. minuti susreta te izjednačuje rezultat na 2:2. Samo 2 minute kasnije Ivanković opet trese mrežu golmana Seferovića, te donosi novu prednost svojoj ekipi od 2:3.

Igrao se 38. minut kada Ivanković šutira na praza gol gostiju, te postiže novi pogodak za 2:4.

U 40. minuti Hodžić Nedžad uspjeva smanjiti rezultat na 3:4, ali kapiten gostiju Isanović Denis u 40. minuti postiže pogodak za konačnih 3:5, te prva 3 boda Salinesa u novoj sezoni.