Prva liga FBIH

BUBAMARA U DERBIJU SAVLADALA SLOGU !

Cazinska Bubamara nakon šestog kola ostaje jedina neporažena ekipa u Drugoj ligi FBIH – Jug. Cazinci su u duelu do danas neporaženih ekipa na svom parketu slavili protiv Sloge iz Gornjeg Vakufa 5:3.

Gosti su dva puta vodili, no iz Cazina se vraćaju bez bodova. Latić je doveo Slogu u vodstvo u 10. minuti, no slavlje nije dugo potrajalo. Već u narednoj minuti Mizić je izjednačio. Do poluvremena je Bubamara pogotkom Begića preokrenula rezultat u svoju korist. Gosti su pogotcima Petaka i Hodžića u drugom dijelu ponovo preuzeli konce igre. No, Mizić u 33., Prošić u 35. i Begić u 39. donijeli su važnu pobjedu ekipi iz Cazina.

Bubamara je lider tablice sa maksimalnih 18 bodova, pet manje ima Sloga.

Strijelci: 0:1 Latić 10, 1:1 Mizić 11, 2:1 Begić 16, 2:2 Petak 30, 2:3 Hodžić 32, 3:3 Mizić 33, 4:3 Prošić 35, 5:3 Begić 39
Žuti kartoni:Begić, Prošić, Mizić (Bubamara), Hodžić,Latić, Kasumović (Sloga)

Bubamara: Karalić, Begić, Delić, Ćatić, Mizić, Nuhanović, Nuhić, Kadić, Kličić, Pajalić, Prošić, Nadarević, Halkić

Sloga: Delić, Hodžić, Latić, Grubeša, Petak, Kasumović, Agić, Silajdžija, Begović