Grupa sever

MNK CALP VLADAR ZENICE

Pretposljednje 6. kolo Prve Futsal lige FBiH Sjever nam je donio susret dva zenička futsal kluba na parketu dvorane Bilmišće pred oko 150 gledalaca ,a bolji su bili “gosti” koji su na krilima Admira Zukana na kraju zasluženo slavili sa 7:3.

MNK Calp juriša prema Premijer ligi

Drugari su u ovaj susret ušli sa omjerom od četiri poraza i jedne pobjede. Sa druge strane Calp je u utakmicu ušao kao favorit, s četiri pobjede i jednim porazom na svome kontu.

Domaći su bolje otvorili utakmicu ,jer je kapiten domaćina Anes Kuduzović  postigao sjajan gol već u 1.minuti utakmice. Ipak vođstvo domaćina nije dugo trajalo, jer je Calp izjednačio u 3.minuti, a strijelac je bio Admir Zukan. Nakon nekoliko prilika s obje strane, kapiten gostiju, koji je ujedno i trener ekipe, te najbolji igrač Emin Omerdić u 13.minuti pogađa za 1:2. Do kraja poluvremena Calp je postigao još jedan gol za 1:3, strijelac je bio ponovo Admir Zukan.

U drugom poluvremenu otvorena utakmica sa dosta prilika i golova. Admir Zukan nastavlja svoju golgetersku seriju,te postiže hat-trick u 24.minuti za visokih 1:4 za ekipu Calpa. Edin Bajramović u 28.minuti pogađa za 2:4 i daje tračak nade za Drugare. Međutim ,Admir Zukan misli drugačije i  svojim četvrtim golom u 31.minuti donosi ubjedljivu prednost svojoj ekipi.rješava pitanje pobjednika. Do kraja utakmice domaći su samo uspjeli ublažiti poraz preko Delić Demirela koji postiže gol za Drugare, za 3:5. Konačan rezultat pred kraj meča postavlja Omer Hamzić s dva gola  postignuta u finišu meča za konačnih 3:7.

U poslednjem kolu jesnjeg dijela Calp će na svom parketu odigrati derbi protiv vodeće Kaskade i tako odlučiti o jesenjem prvaku , dok će Drugari na noge Bosni Kompred iz Tuzle.

DRUGARI: Brkić ,Hafizović ,Imamović ,Bašić ,Kuduzović ,Durmo ,Delić ,Čalaković ,Bajramović ,Imamagić ,Biloglavić ,Osmančević ,Jusić

CALP:  Bašić ,Omerdić ,Zukan ,Salkica ,Spahić ,Salkić ,Čolić ,Šabanović ,Čančar ,Imamović ,Vehabović ,Hamzić