Kup BIH

Čapljina više nije iznenađenje! Veliki preokret prvoligaša za plasman u finale Kupa

Futsaleri Čapljine su u sjajnom meču večeras u Gradskoj dvorani savladali GFC Sarajevo sa 3:2, iako su do samog finiša bili u zaostatku.

Golom Jasmina Hodžić Sarajevo je povelo na vrijeme u sjajno ispunjenoj dvorani u Čapljini. Igrala se peta minuta kada jedan od najiskusnijih prvotimaca Sarajeva pogađa za vodstvo. Na samom startu drugog poluvremena Stefan Jokić je uduplao prednost, ali odmah Pero Pervan smanjuje na 2:1.

Držalo je Sarajevo vodstvo sve do samog finiša utakmice, a onda na pet i po minuta do kraja timeout za domaće i kreću na sve ili ništa sa Antom Galićem kao “viškom”. Ipak, drugi gol nije plod “viška”, već brze akcije i slabe reakcije Halilovića koji atipično za njega prima gol sa veće distance iskosa i Mate Pehar donosi izjednačenje.

Imalo je Sarajevo odmah priliku da vrati vodstvo, pa možda i potpuno spusti euforiju domaćih, ali Božo Medić skida zicer Anesu Džafi, a odma na drugoj strani slijedi kazna, brza akcija i pogodak Eduarda Raguža za 3:2.

Do kraja, Sarajevo pokušava sa “viškom”, imao je Jasmin Hodžić jako dobru šansu, ali nije pogodio za izjednačenje i Čapljina nastavlja sezonu iz snova i čeka finale protiv Mostar SG.

MNK ČAPLJINA – GFC SARAJEVO 3:2 (0:1)
Gradska dvorana u Čapljini
Gledalaca: 600
Sudije: Nikola Tadić i Aleksandar Railić (oba Banja Luka)
Strijelci: 0:1 Hodžić 5, 0:2 Jokić 21, 1:2 Pervan 23, 2:2 Pehar 37, 3:2 E. Raguž 38
Žuti kartoni: Pehar, Medić, E. Raguž (Čapljina), Mršo, Hršumović

ČAPLJINA: Medić, Galić, Kozarić, Arar, P.Raguž, Jurković, Blažević, Pervan, E. Raguž, Kalfić, Pehar, Putica, Puljić, Turajlić

SARAJEVO: Halilović, Mršo, Džafo, Jokić, Duvnjak, Salihović, Čovrk, Omeragić, Honić, Torlaković, Hršumović, Hodžić