Kup BIH

Mostar SG dominantno do finala Kupa Bosne i Hercegovine

FC Mostar SG je sa ubjedljivih 9:2 savladao Hercegovinu iz Širokog Brijega i tako se plasirao u finale gdje će da brani trofej.

Borila se Hercegovina prvo poluvrijeme, dugo je odolijevala Mostarcima, iako su ovi na vrijeme postigli gol, već u 4. minuti preko Samira Goste, ali je domaća ekipa tražila svoju šansu.

Imala je Hercegovina i na startu drugog poluvremena relativno aktivan rezultat, tri pogotka zaostatka, ali su doživjeli pad na kraju i doživjeli ubjedljiv poraz sa kojim Mostar SG ide u finale.

MNK HERCEGOVINA – FC MOSTAR SG 2:9 (1:3)
Dvorana “Pecara”, Široki Brijeg

Gledalaca: 550
Sudije: Vedran Marčinko (Mostar) i Dušan Berak (Trebinje)
Strijelci: 0:1 Gosto 4, 0:2 Kahvedžić 13, 0:3 Jelić 19, 1:3 Grbešić 19, 1:4 Gosto 25, 1:5 Kalajdžić 26, 2:6 Ćavar 33, 2:7 Jelić 33, 2:8 Kahvedžić 36, 2:9 Ćatić 39
Žuti kartoni: Kalajdžić (Mostar SG)

HERCEGOVINA: Rašić, Grbešić, Ćavar, Marić, Peko, Marušić, Vukoja, Čolak, Vukoje, Palac, Mikulić, L. Čolak, Kolobarić, Bilić, Kvesić

MOSTAR SG: Ahmedpour, Kalajdžić, Gosto, Suton, Medak, Mušanović, Ćatić, Kahvedžić, Aladžić, Podrug, Subašić, Rajčević, Jelić