Svijet

CENTAR PORAŽEN I OD PRVAKA BELGIJE

MNK Centar je odigao sjajnu utakmicu protiv favorizovanog Halle-Gooika. Igrači sarajevskog kluba ostavili su srce na terenu, no nažalost na kraju su poraženi rezultatom 4:3.

MNK Centar
MNK Centar

Halle-Gooik je bio opasniji na početku utakmice. Nekoliko odličnih intervencija imao je Omerbegović. Također i na ovoj utakmici bilo je mnogo diskutabilnih odluka sudija, tako da su zbog protestvovanja žute kartone dobili Handžić i Mršo.

U 11. minuti dobru priliku imao je Radmilović, ali je Zaramello odbranio. Samo minutu poslije istu šansu imao je Jelić, no opet je golman belgijske ekipe bio uspješniji. Halle-Gooik je došao u vodstvo u 13. minuti kada je pogodio Rahou.

Halle-Gooik je imao još nekoliko šansi, ali je Omerbegović branio. Dujacquier je dobio crveni karton u 17. minuti, a samo minutu poslije na asistenciju Jusića pogodio je Radmilović za izjednačenje (1:1). U finišu poluvremena Handžić se našao u šansi, ali rezultat se nije mijenjao.

U drugom poluvremenu sreća nije poslužila MNK Centar. Prvo je Radmilović pogodio stativu, a zatim i Đuderija. Belgijski klub je došao u vodstvo u 25. minuti kada je pogodio Bissoni. Đuderija je još jednom pogodio okvir gola u 29. minuti. Nedugo nakon toga uslijedila je kazna i Halle-Gooik je poveo sa 3:1.

Igrači MNK Centar nastavili su se velikom borbom. Igrala se 33. minuta kada Jusić smanjuje rezultat na 3:2, a zatim je Radmilović je zamalo sa svoje polovine postigao pogodak na prazan gol. Sarajevski klub je došao do izjednačenja u 36. minuti kada je Jusić postigao svoj drugi gol na meču, a asistenciju je upisao Radmilović.

Nije se dugo čekalo na novi pogodak. Belgijanci su do novog vodstva došli u 37. minuti kada je mrežu zatresao Leo. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao. Iako je MNC Centar poražen, momci su zaslužili sve čestitke.

MNK Centar – Halle-Gooik 3:4

MNK Centar: Omerbegović, Sipović, Radmilović, Mulahmetović, Jelić, Kapo, Mršo, Salčin, Jusić, Đuderija, Handžić.
Halle-Gooik: Zaramello, Bissoni, Grelo, Rahou, Vandenheede, Seghers, Dujacquier, Leitao, Sababti, Vermeir, Zerouali, Cirlincione, Teixeira