Vijesti

DRUGA FUTSAL LIGA SRBIJE: ZUFO GAZI REDOM, KOLUBARI DERBI PROTIV SAS-A, SPEKTAKL U POŽAREVCU!

Kompletirano je četvrto kolo Druge futsal lige Srbije.

Posle četiri nedelje samo je jedno jasno i sigurno – drugoligaški karavan biće podjednako zanimljiv kao i prošle sezone. Samo jedna ekipa ima maksimalan učinak posle četiri odigrana kola. Novi drugoligaš, Zufo iz Bujanovca, demonstrirao je silu protiv Deusa i rezultatom 10:3 pobedio je ekipu koja je prošle sezone igrala u eliti. Ponovo je hala SC Mladost bila popunjena do gotovo poslednjeg mesta, a sve prisutne šokirao je Sladojević golom u trećem minutu. Vođstvo Deusa nije dugo trajalo jer je Miloš Trajković već u sledećem minutu doneo izjednačenje, a najbolji pojedinac utakmice Igor Stefanović u 6. minutu je pogodio za 2:1. Do odlaska na odmor bilo je 5:2, za domaćina su pogađali Stoilković u 14. i Stanojević i Stefanović u 15. minutu, dok je gol za Deus postigao Simić u 16. minutu. U nastavku – rapsodija tima iz Bujanovca. Igor Stefanović je postigao dva gola u drugom poluvremenu (ukupno četiri na utakmici), a pratio ga je Siniša Trojanović koji je upisao het trik. Jedini gol za goste u nastavku je postigao Stojčević. Ovom pobedom Zufo je izbio na čelnu poziciju drugoligaškog karavana i trenutno je jedina ekipa sa maksimalnim učinko uz neverovatnu gol razliku 29:11!

U drugom meču dana Kolubara je pokazala da ima ozbiljne ambicije ove sezone! Lazarevčani su pred domaćim navijačima srušili zrenjaninski SAS i stigli do treće pobede iz četiri odigrane utakmice! U prvom delu igre viđena je čvrsta i borbena utakmica uz samo jedan pogodak u samoj završnici. Igrao se 19. minut kada je Bogdan Ljubojević pogodio za vođstvo domaćina. Zrenjaninci su do izjednačenja stigli u prvom minutu nastavka kada je precizan bio iskusni Tomin. Mreže su mirovale do 30. minuta kada prvo Kaličanin dovodi domaćina u novo vođstvo, ali dva minuta kasnije Radenković odgovara i vraća utakmicu u egal. U 35. minutu Ljubojević svojim drugim golom vraća prednost Kolubari, ali Živanov tri minuta kasnije daje gol za 3:3. A onda šok završnica i blickrig Ljubojevića koji sa dva postignuta pogotka u poslednjem minutu meča (četiri ukupno na utakmici) donosi pobedu Kolubari. Treba napomenuti da je na ovom meču pokazano čak osam žutih i jedan crveni karton, a isključen je igrač domaćih Pranić u poslednjem minutu zbog, kako se u zapisniku navodi, upućivanja pogrdnih i uvredljivih reči protivničkom igraču.

Poslednji meč četvrtog kola doneo je velika uzbuđenja i na kraju podelu bodova KMF Požarevac i KMF Zemun Samo pravo. Gosti su u meč ušli fenomenalno, imali su tri gola prednosti do odlaska na odmor, ali se domaćin ‘digao iz mrtvih’ i, ne samo izjednačio, već čak i poveo sa 5:3. Uspeli su Zemunci da postignu dva pogotka i spasu se poraza u ovom spektakularnom meču u kom su golove za Požarevac postigli tri puta Mitrović i po jednom Gostović i Jeremić, dok su za Zemun Samo pravo precizni bili po dva puta Slobodan Lazić i Marko Marković (kasnije zaradio i isključenje) i jednom Milosavljević. Odličnu partiju na golu Požarevca pružio je dvadesetogodišnji Radisavljević, a bolji od ostalih bili su Jeremić i Mitrović. Isključeni Marković pružio je odličnu partiju kod gostiju koji su ponovo pokazali da imaju problema da meč privedu kraju, jer su kao i protiv mladog tima Ekonomca ispustili veliku prednost.