Hrvatska

Velika fešta u Makarskoj! Novo Vrijeme među 16 najboljih u Europi

Hrvatski malonogometni prvak Novo Vrijeme Apfel plasirao se među 16 najboljih klubova Europe nakon što su u odlučnom dvoboju za prvo mjesto kvalifikacijske skupine u Makarskoj pobijedili kazahstanski Aktobe s 4-3.

Hrvatskom prvaku je nakon pobjeda nad finskim Dynamom (6-1) i gruzijskim Tatišviliem (4-2) bio dovoljan i remi za prvo mjesto, no pred prepunom dvoranom došli su i do treće pobjede.

Makarani su poveli golom Brazilca Brita u 12. minuti, a samo osam sekundi kasnije iz kaznenog udarca je izjednačio Imanalin. U 16. minuti Slovenac Igor Osredkar opet dovodi hrvatskog prvaka u vodstvo od 2-1 što je bio i rezultat prvog poluvremena. U drugom dijelu Novo Vrijeme je nizalo propuštene prilike, da bi im se to osvetilo u 30. minuti kada je Sirji poravnao na 2-2.

U 34. minuti junak dvoboja Brito opet dovodi Makarane u vodstvo (3-2), a njegov sunarodnjak Brito dvije minute prije kraja postiže gol za 4-2 i potvrdu prolaza. Kazahstanci su preko Sirjia 36 sekundi prije kraja samo smanjili na konačnih 4-3.

Novo Vrijeme je prošle sezone po prvi puta osvojilo naslov prvaka Hrvatske, a sada su u premijernom nastupu u Ligi prvaka stigli među 16 najboljih.

Ždrijeb četiriju skupina Elitne runde UEFA futsal Lige prvaka je 12. listopada u Nyonu, a samo pobjednici skupina idu na Final Four.