Prva liga RS

(FOTO) Nevesinje treći put prvak RS i od naredne sezone ponovo premijerligaš

KMF Nevesinje je u prepunoj dvorani “Nevesinjka” u derbiju posljednjeg, 14. kola Prve lige RS, slavio protiv direktnog konkurenta KMF Kotor Varoš sa ubjedljviih 6:1 i tako po treći put postao prvak Republike Srpske i ekspresno izborio povratak u društvo najboljih bh. futsal klubova.

KMF Nevesinje – KMF Kotor Varoš

Bio je meč od velike važnosti i za jedne i za druge, pošto su u ovaj susret ušli sa istim brojem bodova (21), i obe ekipe su trebale pobjedu kako bi postali prvak RS i izborili plasman u Premijer futsal ligu BiH.

Nevesinjci su nekoliko dana prije utakmice najavljivali punu dvoranu, a to se i desilo. “Nevesinjka” je bila šesti igrač svoje ekipe, te je ovaj futsal spektakl završen pobjedom domaćih sa ubjedljivih 6:0.

Držali su se gosti samo do četvrtog minuta, a tada je prednost nevesinjskoj ekipi donio njihov najbolji strijelac, Anton Milićević.

Finiš prvog dijela u potpunosti je pripao Nevesinju. Nošeni sjajnom podrškom sa tribina u razdoblju od 14. do 20. minuta postižu još četiri gola i na odmor odlaze sa rutinskih 5:0. Strijelci su bili Goran Kljakić, Miloš Prodanović, Stefan Laketa i Dušan Šarenac.

KMF Nevesinje

U drugom dijelu dosta manje prilika i uzbudljivosti. Viđena su samo dva gola, po jedan na obe strane.

Prvo su Nevesinjci u 28. minutu autogolom Nemanje Kneževića povisili na 6:0, da bi počasni pogodak za Kotor Varoš postigao Mladen Đukić pet minuta prije kraja i tako postavio konačnih 6:1.

Tako je KMF Nevesinje prvenstvenu sezonu završio na prvom mjestu sa osvojenom titulom Prve lige RS, trećom u svojoj istoriji, dok je Kotor Varoš sezonu okončao na trećoj poziciji.

Nevesinjci će tako i po četvrti put u istoriji kluba nastupati u društvu najboljih, Premijer futsal ligi BiH, što je veliki uspjeh za ovaj klub, a aktuelna sezona za njih nije završena, jer ih uskoro očekuje 1/4 finale Kup-a RS protiv KMF Leotar na domaćem terenu.

Konačnu tabelu Prve lige RS pogledajte na ovom linku.

KMF NEVESINJE – KMF KOTOR VAROŠ 6:1 (5:0)

Pridružite se našoj Viber zajednici i pratite sva dešavanja iz svijeta futsala u BiH i šire klikom na označeno polje ispod.