Premijer futsal liga BiH

Brotnjo pobjedom nad Centrom zauzeo treću poziciju pred play-off

Danas je odigrana utakmica 18. kola Premijer futsal lige BiH između MNK Brotnjo i FC Centar, a Čitlučani su sa visokih 8:2 savladali Sarajlije, te tako osigurali treću poziciju pred play-off.

MNK Brotnjo – FC Centar

Bio je ovo ujedno i derbi posljednjeg kola ligaškog dijela Premijer futsal lige BiH, a meč od izuzetne važnosti i za jednu i za drugu ekipu, jer se radilo i direktnoj borbi za treću poziciju.

Već u 3. minutu domaći iz penala stižu do prednosti. Strijelac je bio kapiten Kristijan Pantić.

Do odlaska na odmor Brotnjo postiže još čak pet golova i u svlačionicu se odlazi sa visokih 6:0 za domaćina.

Dvostruki strijelac bio je Darko Ivanković, a strijelci su bili još jednom Kristijan Pantić, te Zvonimir Ćavar i Marko Grgić.

U 28. minutu na 6:1 je smanjio Eldin Boloban, a dva minuta prije kraja susreta novi gol za Centar postigao je Amel Handžić.

Minut kasnije na 7:2 je povisio Silvio Dujmović, da bi isti igrač par sekundi kasnije postavio i konačnih 8:2 za Brotnjo.

Brotnjo će tako u play-off sa treće pozicije, a za protivnika će imati ekipu Seljaka, dok će Centar u play-offu igrati protiv tuzlanskog Salinesa.

Konačnu tabelu ligaškog dijela Premijer futsal lige BiH pogledajte na ovom linku.

MNK BROTNJO – FC CENTAR 8:2 (6:0)

Pridružite se našoj Viber zajednici i pratite sva dešavanja iz svijeta futsala u BiH i šire klikom na označeno polje ispod.