FC Centar

FINALE KUPA BiH:GALIĆ VODIO MOSTAR SG DO POBJEDE

Futsaleri FC Mostar SG savladali su MNK Centar sa 4:3 u prvom meču finala Kupa BiH.

Bolje su otvorili meč domaći i u osmoj minuti uspjevaju da pogode za 1:0. Strijelac je bio Saša Babić. Prednost Mostaraca duplirana je u 14. minutu, a sada je mrežu Seferovića pogodio Dejan Pavlović. Nakon tog pogotka bude se gosti iz Sarajeva i imaju svoje sjajne 3-4 minute. Prvo Anel Radmilović trese mrežu Galića, a onda i Amel Handžić na asistenciju Bilala Jelića pogađa za poravnanje. Bio je u naletu nekadašnji prvak BiH, pa nakon tog pogotka imaju još lijepu akciju koju ne uspjeva završiti Mirza Selimović, te je to primoralo domaću klupu da zatraži tajm-aut i proba razdrmati ekipu. Odmah nakon tajm auta i postižu pogodak. Prvo je Centar bio u napadu, Bilal Jelić se izborio sa odbranom domaćih, ali je u kaznenom prostoru oboren, odmah ispred sudije Primorca, koji je samo pokazao da se igra nastavi. Uslijedio je napad Starog Grada kojeg prekrasnim šutem sa nekih 11-12 metara završava Daniel de Souza i pogađa za vodstvo 3:2. Protestovali su gosti zbog te situacije, a epilog svega je samo isključenje za trenera MNK Centar, Dženana Muminovića. Opet je taj gol donio jedan određeni momentum domaćinu, digao ih, ali Seferović sa dvije odbrane održava svoju ekipu u životu. Do odlaska na odmor i Centar je imao novu šansu da poravna. U velikoj šansi našao se Mirza Selimović, ali je Stanislav Galić lijepo zatvorio ugao i sačuvao svoju mrežu.

Nastavak susreta otvara Vladan Vesić šutem, a Fadil Seferović odbranom. I onda u 24. minutu domaći stižu do četvrtog gola. De Souza i Dejan Pavlović su prodali dupli pas gostima nakon prekida, a reprezentativac Bosne i Hercegovine se po drugi put upisao u strijelce. Nakon tog gola uslijedile su dvije dobre prilike za goste iz Sarajeva. Prvo je u izglednoj poziciji Amel Handžić, no nije se najbolje snašao, a odmah iza toga i Bilal Jelić, no ni on nije šutirao kako umije. Revanširao im se Mirko Hrkać promašenim zicerom. Sve je sam uradio Kristijan Radin, poslužio kao na tacni Mirka Hrkaća koji sa četiri metra pogađa stativu. Što nije uspio u 25. minutu, Amel Handžić jeste pet minuta kasnije. Ovaj put zatresao je mrežu Stanislava Galića i ponovo vratio svoj tim na samo gol zaostatka u ovom meču.

I taj gol dao je novi elan gostima iz Sarajeva, koji umalo da stignu do poravnanja. Prvo je Bilal Jelić u naletu, krenuo na šut, ali u ključnom trenutku za šut faulira ga sa leđa Vladan Vesić, koji dobija žuti karton, a futsaler Centra nakon ukazane pomoći ipak je morao da preseli na klupi. Iz tog slobodnog udarca Anel Radmilović šutira, a Galić krati ugao i odbija loptu u korner. Nakon kornera u fantastičnoj prilici je Handžić, sam je bio na šutu, Galić još bolje intervenisao, odbio loptu ponovo do Handžića čiji je šut ovaj put izblokiran. U 35. minutu nova uzbuđenja. Prvo je u napadu Mostar SG, gosti su tražili jedan faul, nisu ga dobili, ali je onda Dejan Pavlović napravio u kaznenom prostoru prekršaj i to je bio šesti kumulativni, pa su gosti dobili kazneni udarac. Loptu je uzeo Amel Handžić, ali vrlo loše šutirao, pravo u Galića koji je taj šut lako odbranio. I nakon tog pokušaja gosti imaju novu odličnu šansu. Anel Radmilović je sjajno izbacio svog čuvara, šutirao, ali je Stanislav Galić polako izrastao u junaka ovog susreta. Posljednjih deset minuta meča upotpunosti je pripalo gostima, što je malo ko očekivao uslijed kratke rotacije, koja je dodatno skraćena neigranjem Mulahmetovića, Sipovića, te na kraju i povrijeđenog Jelića. Oni su bili ti koji su stvarali ozbiljnije šanse, a novu je u 37. propustio Mirza Selimović. Anel Radmilović je ukrao loptu, našao na drugoj strani Selimovića, ali ovaj šutira pored gola.  Minutu kasnije opet je Radmilović lako izbacio svog čuvara uz lijevu stranu, prošao, i onda vrhom kopačke šutirao pored gola, a tamo na drugoj stativi je tik zakasnio Handžić. Novu ogromnu šansu Handžić je promašio u 39. minutu. Opet je Anel Radmilović poslao idealnu loptu, a on sam, neometan, šutira pored gola. I onda na isteku 39. minute ponovo kazneni udarac za MNK Centar, i opet Stanislav Galić brani. Ovaj put je loptu uzeo Anel Radmilović, šutirao po zemlji, a Stanislav Galić odbranio i taj šut. Posljednja minuta donijela je još novih ogromnih uzbuđenja na obje strane, no domaći su promašili dvije prilike, a gosti u tom periodu prokockali tri šanse, pa je na kraju ostalo 4:3 za domaće u sjajnom finalu. Otvoren rezultat garantuje i još ogromnih uzbuđenja u Skenderiji za sedam dana.

FC MOSTAR SG-MNK CENTAR  4:3 (3:2)

USRC Midhat Hujdur Gledalaca: 400 Sudije: Zoran Sofrenić (Bijeljina) i Romeo Primorac (Ljubuški)

Strijelci: 1:0 Babić 8, 2:0 Pavlović 14, 2:1 Radmilović 14, 2:2 Handžić 15, 3:2 De Souza 17, 4:2 Pavlović 24, 4:3 Handžić 30

Žuti kartoni: Vesić, Pavlović (Mostar SG) Crveni kartoni: Dženan Muminović (trener MNK Centar) 17

FC Mostar SG: Galić, De Souza, Aladžić, Bošković, Vesić, Memić, Babić, Džemić, Radin, Pavlović, Hrkać, Kahvedžić, Gosto, Ivanković

MNK Centar:  Seferović, Selimović, Radmilović, Handžić, Jelić, Suković, Lukić, Kapo, Bogilović, Bašić, Arapović, Lokmer, Tahirović

Izvor: sport1.ba