Druga liga RS

Gradiška pobjedom protiv Sokratesa izbila u gornji dio tabele

KMF Gradiška slavio je sinoć u 13. kolu Druge lige RS – Grupa “Zapad” protiv nekadašnjeg premijerligaša KMF Sokrates iz Banja Luke rezultatom 6:3 i tako kolo prije kraja izbio u gornji dio tabele.

KMF Gradiška

Bolje su gosti iz Banja Luke ušli u utakmicu i u 6. minutu golom Aleksandra Prtije stigli do prednosti.

Na 1:1 je minut kasnije poravnao Predrag Sinik, a samo par sekundi kasnije Sokrates ponovo dolazi u vođstvo pogotkom Radenka Žutića.

Novo poravnanje rezultata Gradišci donosi Ilija Kovačević.

U 14. minutu Radenko Žutić drugim pogotkom na meču donosi i treću prednost gostima iz Banja Luke, a dva minuta kasnije konačnih 3:3 u prvom dijelu postavlja Boris Kisin.

U drugom dijelu dosta bolja igra Gradiške, koja je sa tri postignuta i bez ijednog primljenog slavila sa 6:3. Još dva pute se u strijelce upisao Ilija Kovačević, a jednom je pogodio i golman Miloš Bojanić.

Domaći su ovom pobjedom kolo prije kraja izbili u gornji dio tabele, a ostaje da vidimo i konačan plasman, pošto u posljednjem kolu gostuju Starčevici, dok Sokrates dočekuje ekipu Ljubića.

Titulu u ovoj grupi osigurao je KMF Policajac koji će od naredne sezone igrati u Prvoj ligi RS.

Tabelu Druge lige RS – Grupa “Zapad” možete pogledati na ovom linku.

KMF GRADIŠKA – KMF SOKRATES 6:3 (3:3)