Prva liga FBIH

Iskra – Vrbas za kraj sezone pobijedila Neretvu u Jablanici

Danas su se u meču posljednjeg, 14. kola Prve futsal lige FBiH – Grupa 3 u Jablanici sastali domaći MNKF Neretva i MNK Iskra – Vrbas iz Bugojna, a gosti su za kraj sezone upisali još jednu pobjedu, i to rezultatom 2:5.

MNKF Neretva – MNK Iskra-Vrbas

U četvrtom minutu goste iz Bugojna je u prednost doveo Ibrahim Habibović, da bi isti igrač nekoliko minuta kasnije tu istu prednost i udvostručio.

Do odlaska na odmor Neretva je golom Midhata Keskina uspjela da smanji na 1:2.

U petom minutu nastavka ekipa iz Jablanice se u potpunosti vraća u utakmicu, pošto je na 2:2 poravnao Elvir Šašić.

Samo dva minuta kasnije novo vođstvo Iskri – Vrbas donosi Ibrahim Habibović, drugim golom na meču, a u 30. minutu na 2:4 povisuje Tarik Tutkur.

Konačnih 2:5 postavio je Mirnes Došlić minut prije kraja.

Ovom utakmicom su i jedni i drugi završili takmičenje u ovoj sezoni. Neretva je sezonu okončala na pretposljednjem, šestom mjestu, sa devet bodova, dok se Iskra – Vrbas nalazi na drugom mjestu sa 28 bodova.

Od ranije je poznato da je učesnik play-offa iz ove grupe MNK Sloga.

Trenutnu tabelu Prve futsal lige FBiH – Grupa 3 pogledajte na ovom linku.

MNKF NERETVA – MNK ISKRA VRBAS 2:5 (1:2)