Prva liga FBIH

Velež u gradskom derbiju nakon preokreta savladao Mostarske Kiše

MNK Mostarske Kiše i FC Velež završili su sezonu gradskim derbijem u okviru posljednjeg, 14. kola Prve futsal lige FBiH – Grupa 3, u kojem su “Rođeni” nakon preokreta slavili sa 3:4.

FC Velež

U prvom dijelu viđen je samo jedan pogodak, i to u 19. minuti kada je prednost Mostarskim Kišama donio Senad Zuhrić.

Odmah na otvaranju drugog poluvremena, tačnije u 23. minuti na 2:0 povisuje kapiten domaćina na papiru, Adi Mezit.

Nakon tog pogotka uslijedila je sjajna igra Veleža. Alem Memić dva minuta kasnije smanjuje na 2:1, da bi rezultat u potpunosti poravnao Izet Beširović.

Isti igrač do 37. minuta postiže još dva pogotka i tako u potpunosti preokreće rezultat i donosi prednost “Rođenim” od 2:4.

Do kraja meča Mostarske Kiše su uspjele samo da smanje na 3:4, kada je mrežu Tinjaka zatresao Haris Mezit.

Ovim gradskim derbijem Mostarske Kiše i Velež su završili sezonu.

MNK Mostarske Kiše je zauzeo petu poziciju na tabeli sa 12 osvojenih bodova, dok je FC Velež jedno mjesto iznad 16 bodova.

Trenutnu tabelu Prve futsal lige FBiH – Grupa 3 pogledajte na ovom linku.

MNK MOSTARSKE KIŠE – FC VELEŽ 3:4 (1:0)