Premijer futsal liga BiH

Centar u uzbudljivom meču savladao ekipu Salinesa

FC Centar iz Sarajeva slavio je večeras na svom terenu u uzbudljivom meču 16. kola Premijer futsal lige BiH protiv FC Salines iz Tuzle rezultatom 5:3.

FC Centar – FC Salines (arhiva)

Gosti iz Tuzle su u 9. minutu prvi stigli do prednosti golom Seada Buljubašića, ali je Centar do odlaska na odmor uspio da preokrene rezultat na 2:1 u svoju korist.

Strijelci su bili Vedada Salčina u 15. i Kenana Arnautovića u 20. minutu.

U drugom minutu nastavka na 3:1 povisuje Emir Sipović, a sigurnih 4:1 u 28. minutu donosi Amel Handžić.

Samo minut kasnije Salines drugim pogotkom Seada Buljubašića smanjuje na 4:2, a četiri minuta prije kraja stižu i na jedan gol zaostatka, strijelac je bio Đorđe Kaurin.

Ipak, konačnih 5:3 za novu pobjedu Sarajlija postavio je Amel Handžić, svojim drugim pogotkom na utakmici, minut prije kraja.

U narednom kolu Centar u derbiju dočekuje ekipu Zrinjskog, dok će Salines biti domaćin Brotnju.

Trenutnu tabelu Premijer futsal lige BiH pogledajte na ovom linku.

FC CENTAR – FC SALINES 5:3 (2:1)

Pridružite se našoj Viber zajednici i pratite sva dešavanja iz svijeta futsala u BiH i šire klikom na označeno polje ispod.