FC Bašigovci

ISTORIJSKA POBJEDA ZA FC BAŠIGOVCI

Danas su mladi klubovi FC Bašigovci i GFC Brčko odigrali prvu zvaničnu utakmicu. Bio je to istorijski momenat za obe ekipe ,a domaći su na kraju upisali prvu pobjedu.

Prvo poluvrijeme je završeno bez golova zahvaljujući golmanu gostujuće ekipe Junuzoviću ,koji je prosto zaključao svoju mrežu. Bedem je ipak u drugom poluvremenu probio Almir Umihanić projektilom sa više od 10 metara. Dobra igra domaćina je krunisana još jednim pogotkom ,kada je sjajno pogodio Esad Mandžić. Kod domaćina je briljirao Jasmin Dedić sa par sjajnih solo prodora ,koje  ekipa nije uspjela iskoristiti i pretvoriti u gol.

Minut do kraja gostima je sviran kazneni udarac koji Mehmed Baščelić brani ali gostujući igrač Ribić koristi odbijenu loptu i smanjuje na konačnih 2-1.

Bašigovci sledeće kolo igraju protiv dugogodišnjeg člana Premijer lige  Kaskada ,dok u Brčko dolazi takođe višegodišnji premijerligaš Bosna Kompred.

FC BAŠIGOVCI: Baščelić, Umihanić ,Hasanović ,Bijelić ,Mešanović ,Goletić ,Mandžić ,Hodžić ,Kadirić ,Dedić ,Trkuljić ,Čaušević

GFC BRČKO:  Junuzović , Ribić , Mehić, Helać, Smajlović , Tanjić, Vehabović