KUP

Kaskada izbacila Mostar SG i plasirala se u finale Kup-a BiH

MNK Kaskada iz Gračanice večeras je na svom terenu u polufinalu Kup-a BiH slavio protiv aktuelnog bh. prvaka, FC Mostar SG ‘Staklorad’, rezultatom 4:3 i tako izborio plasman u finale ovog takmičenja.

FC Mostar SG ‘Staklorad’ – MNK Kaskada (arhiva)

Iako su Mostarci kao favoriti ušli u ovaj meč, domaća ekipa je stigla do iznenađujućih 2:0 na otvaranju.

U 5. minutu je mrežu Galića zatresao Emir Milanović, a samo nekoliko minuta kasnije na 2:0 je povisio Abdulah Hamidović.

Mostar SG je konsolidovao redove i ubrzo preko Nermina Kahvedžića i kapitena Marija Aladžića poravnao na 2:2, da bi novu prednost Kaskadi za konačnih 3:2 u prvom dijelu donio Avdo Huskanović.

Domaći sjajno otvaraju i drugi dio. U petom minutu nastavka mrežu gostiju ponovo pogađa Avdo Huskanović i svojoj ekipi donosi prednost od 4:2.

U 32. minutu goste iz Mostara u meč je vratio Nermin Kahvedžić, svojim drugim golom na utakmici, ali kasnije se ispostavilo da je to konačan rezultat i da će u finale Kup-a BiH proći MNK Kaskada.

MNK KASKADA – FC MOSTAR SG ‘STAKLORAD’ 4:3 (3:2)