KUP

Zrinjski bez većih problema savladao Centar i izborio finale Kup-a BiH

HFC Zrinjski iz Mostara bez većih problema upisao je pobjedu u polufinalu Kup-a BiH protiv branioca trofeja FC Centar iz Sarajeva rezultatom 4:0 i tako izborio plasman u finale ovog takmičenja.

FC Centar – HFC Zrinjski (arhiva)

U prvom dijelu viđena je velika borba i veoma neizvijesna utakmica, a jedini pogodak u prvom poluvremenu postigao je Ivan Ivanković u 19. minutu, kada je sjajnim udarcem donio prednost Zrinjskom u ovom meču.

U trećem minutu nastavka Darko Raguž nakon greške igrača Centra krade loptu i matira Ristovojevića za sigurnih 2:0.

Isti igrač je u 26. minutu asistirao do Josipa Sesara koji je prelomio meč i donio prednost od 3:0 mostarskoj ekipi.

Pet minuta kasnije u strijelce se upisuje i Marin Suton, nakon asisentcije Boškovića i pogađa za konačnih 4:0.

Drugi finalista Kup-a BiH je ekipa Kaskade, koja je bila bolja od mostarskog Starog Grada.

HFC ZRINJSKI – FC CENTAR 4:0 (1:0)